Aktualności >>> Dzień Babci i Dziadka w Szkole w Sątopach >>>

 .: Babcie i Dziadkowie u swych wnucząt w szkole w Sątopach

Kulinarno-gawędziarskie święto Babć i Dziadków w Sątopach

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Szkole Podstawowej w Sątopach miał nietypowy przebieg. Babcie i Dziadkowie nie tylko przypatrywali się występom i popisom artystycznym swych wnucząt. Babcie musiały dodatkowo nauczyć wnuczęta piec ciasta, a dziadkowie sprawdzali swe umiejętności gawędziarskie.

Dnia 19 stycznia 2012r. w Szkole Podstawowej w Sątopach, uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią przygotowali program artystyczny z okazji zbliżających się się Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Nie był to typowy Dzień Babci i Dzień Dziadka, a to dlatego, że wnuczęta zaproponowały babciom pieczenie ciasteczek według wyszukanych przez siebie receptur. Babcie wyrabiały ciasto z przygotowanych składników. Wnuczęta wałkowały je i wycinały foremkami różne wzory. Upieczone ciasteczka stały się dekoracją i przysmakiem pięknie przygotowanego stołu.

Dziadkowie wraz z wnukami oglądali rodzinne albumy, opowiadając ciekawe rodzinne historie. Nie zabrakło poczęstunku dla wszystkich, po którym bawiono się przy muzyce z lat sześćdziesiątych.Irena Zawistowska, and - 20.01.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012