Aktualności >>> Dzień Dziecka obchodzili rywalizując sportowo >>>

 .: Na sportowo obchodzili Dzień Dziecka

Szkolny Dzień dziecka na sportowo

Uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku spędzili niedawny Dzień Dziecka na pikniku sportowo—rekreacyjnym. Rywalizowali i bawili się doskonale.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku mieli 1 czerwca wolne od nauki w klasach. Oczywiście z okazji Dnia Dziecka. Nie pozostali jednak w domach. Rano stawili się na stadionie w Bisztynku i wesoło obchodzili swoje święto na sportowo.

Witała ich tam dyrektor szkoły Teresa Maciorowska—Wołkowicz oraz burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Piknik prowadził legendarny, emerytowany nauczyciel wf Edward Adamus. Program tego sportowego pikniku przygotowały nauczycielki Magdalena Marczak—Zień i Justyna Mądrzejewska.

— Dla uczniów klas I — III jest to jednocześnie dzień zakończenia projektu "Mały Mistrz" w którym szkoła uczestniczyła. Dla uczniów klas IV — VI jest to zakończenie programu "Trzymaj formę" — informowała Magdalena Marczak—Zień.

Jeszcze przed rozgrzewką wszystkim uczestnikom pikniku zaśpiewały dziewczęta, uczennice klasy szóstej. Fragmenty ich występu prezentujemy w nagranym na miejscu filmiku.

Zestaw konkurencji przygotowany dla dzieci był imponujący. Były to choćby wyczerpująca sztafeta 10 x 350 m, skoki w dal z miejsca, rzuty piłką do kosza, łapanie ringo na specjalną laskę, tory przeszkód z tunelami, bramkami, płotkami kręcenie hula-hop, przeciąganie liny czy rzut beretem (dziewczęta) i gumofilcem (chłopcy) oraz żonglerka piłką (dowolną częścią ciała), żółwia jazda na rowerze, marsz z piłeczką na talerzu oraz na łyżeczce, zbijanie kręgli.

Wspólnie ze strażakami przygotowano też mini zawody, w których trzeba było wykazać się celnością strumienia wody z hydronetki.

Sportowcy mieli do dyspozycji napoje oraz dania z grilla. W organizację pikniku zaangażowała się rada rodziców i rodzice występujący jako kucharze i sędziowie poszczególnych konkurencji, sponsorzy oraz liczni wolontariusze. Byli to obecni studenci i maturzyści — absolwenci szkoły w Bisztynku.

Zabawa podczas pikniku była przednia. Zauważyliśmy, że w niektórych ćwiczeniach brali udział także urzędnicy oraz nauczyciele, którzy przypominali sobie dziecięce lata.

Andrzej Grabowski - 03.06.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2016