Aktualności >>> Dzień Kobiet 2014 >>>

 .: Święto kobiet w OKiAL

Dzień Kobiet w ośrodku kultury

- Kobieta to jedyna istota, która potrafi zrobić z mężczyzny milionera. Pod warunkiem, że jest on... miliarderem - mówił jeden z aforyzmów odczytanych podczas obchodów Dnia Kobiet w ośrodku kultury w Bisztynku. Publiczność złożona głównie z pań zobaczyła profesjonalny pokaz mody. Szczególny aplauz wzbudził finałowy pokaz sukien z kolekcji projektantki Barbary Cały.

Pokaz mody, wizażu oraz występy miejscowych artystów to główne elementy imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zorganizowanej, pod patronatem honorowym burmistrza Bisztynka, w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Była to pierwsza duża impreza w wyremontowanej siedzibie ośrodka kultury. Sala widowiskowa ośrodka wypełniła się głównie paniami, mieszkankami miasta i gminy Bisztynek. Każda z pań, przed wejściem na salę, otrzymała od wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Subocza tulipana oraz kupon konkursowy. Losowanie upominków było jednym z elementów imprezy. Nagrodami były zestawy kosmetyków oraz pobyt w zespole pałacowym w Galinach.

Panie usłyszały życzenia złożone przez burmistrza Jana Wójcika a także aforyzmy odczytane przez burmistrza i Jerzego Subocza. Szczególnie jeden z nich utkwił nam w pamięci: "Kobieta jest jedyną istatą, która potrafi zrobić z mężczyzny milionera. Pod warunkiem, że jest on... miliarderem."

Na scenie zaprezentował się gitarzysta i wokalista z Bartoszyc - Patryk Wasyliszyn, duet wokalny "Bez nazwy", dziecięca grupa wokalna "Wesołe nutki" oraz zespół wokalny dorosłych "Mozaika". Wszyscy artyści doskonalą swe umiejętności artystyczne w OKiAL w Bisztynku.

Gorącymi oklaskami witane były modelki prezentujące suknie z kolekcji olsztyńskiej projektantki Barbary Cały. Wśród modelek publiczność natychmiast rozpoznała dziewczęta startujące wcześniej w konkursach Miss Ziemi Bartoszyckiej. Projektantka zaprezentowała kilka swoich kolekcji, w różnych barwach i odcieniach.

Niespodzianką utrzymaną w tajemnicy do końca imprezy były "metamorfozy", czyli wcielenie się w role modelek pań, które na co dzień są: sekretarz Urzędu Miejskiego, dyrektorkami szkoły i przedszkola, ośrodka kultury, prezeską zakładu komunalnego, kierowniczką MOPS.

- Do tej pory oglądaliście państwo modelki w rozmiarze 34-36 i w wieku 25 lat. Teraz zobaczycie modelki w rozmiarach 36 plus i w wieku 25 plus - mówiła przed tym pokazem Joanna Drozdowska z OKiAL.

Modelki zebrały ogromne brawa a potem gratulację od wielu osób zgromadzonych na sali. Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w OKiAL w Bisztynku zakończyła konsumpcja czteropiętrowego torta podzielonego przez burmistrza i Magdę Gutkowską - dyrektorkę ośrodka kultury.

Andrzej Grabowski - 08.03.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014