Aktualności >>>  Prace 23. twórców na wystawie w CIT >>>

 .: Lokalni twórcy pokazali swe dzieła

Dzień Lokalnego Twórcy w Bisztynku.
Wystawa i warsztaty

W Centrum informacji Turystycznej w Bisztynku otwarto wczoraj (20 maja) wystawę prac rękodzielniczych i artystycznych wykonanych przez twórców z gminy Bisztynek. Był to Dzień Lokalnego Twórcy. Swoje dzieła pokazało 27. autorów.

W Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku otwarto wczoraj (20 maja) wystawę prac rękodzielniczych i artystycznych wykonanych przez twórców z gminy Bisztynek. Był to Dzień Lokalnego Twórcy. Swoje dzieła pokazało 23. autorów. Pomieszczenie Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku wypełniły się obrazami, grafikami, fotografiami, maskotkami wykonanymi szydełkiem, przedmiotami w technice dekupage, wyrobami z "papierowej wikliny", ozdobami z papieru, ceramiką, korzenioplastycznymi postaciami, biżuterią, ozdobami wykonanymi z włóczki, obrazami wykonanymi haftem krzyżykowym, koszulkami ozdobionymi napisami w technice szablonu, lalkami.

Były anioły wykonanymi z utwardzonych koronek i wiedźmy ze skrawków tkanin. były wreszcie suknie wykonane szydełkiem, które na prośbę publiczności zostały zaprezentowane przez żywe modelki co wzbudziło aplauz.

- Zorganizowanie wystawy prezentującej lokalnych twórców było moim marzeniem od lat - mówiła Kamila Zawadzka, która wystawę zorganizowała.

- Przy okazji gromadzenia przedmiotów na wystawę przekonałam się, że mieszka u nas bardzo wielu twórców. O części z nich wiedziałam a innych znalazłam dzięki rozmowom z mieszkańcami i w internecie. Musiałam namówić do pokazania swych dzieł. Wiem też, że nie wszystkich udało mi się znaleźć i już po zgromadzeniu eksponatów okazało się, że jest takich osób znacznie więcej - mówiła.

Po południu w pomieszczeniach CIT odbyły się warsztaty plastyczne dla chętnych. Prezentowano na nich ozdabianie koszulek za pomocą malowania szablonowego. Wykonywano też przestrzenne kartki pocztowe.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 17 w Centrum informacji Turystycznej w którym można tez otrzymać bezpłatnie przewodniki i mapy turystyczne dotyczące nie tylko Bisztynka, ale i regionu.

Swoje prace wystawili:

Danuta Stawiarz - Bisztynek
Danuta Żaglewska - Bisztynek
Barbara Fijałkowska - Sątopy
Henryka Kania - Sątopy
Jadwiga Ziejewska - Unikowo
Anna Nowik - Sątopy-Samulewo
Sylwia Piórkowska - Sątopy-Samulewo
Katarzyna Bazydło - Troszkowo
Małgorzata Drozdowska - Bisztynek
s. Arkadia Napiórkowska - Bisztynek
podopiczne Domu Pomocy Społecznej - Bisztynek
Marcin Golacik - Bisztynek
Beata Arcisz-Kozoń - Bisztynek
Bożena Ryś - Bisztynek
Justyna Kwaśniewska - Sątopy
Izabela Drozdowska - Bisztynek
Jolanta Bruj - Bisztynek
Beata Ryńska - Paluzy
Krystyna Braun
Zofia Kucharewicz - Bisztynek
Alicja Zwęglińska - Bisztynek
Kamila Zawadzka - Bisztynek
Kamil Zawadzki - Bisztynek
Krystyna Zawadzka - Bisztynek
oraz nieżyjący twórcy:

Zdzisław Milach - Lądek
Janusz Wiśniewski - Nowa Wieś Reszelska
Maria Drozdowska - Bisztynek

Andrzej Grabowski - 21.05.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017