Aktualności >>> Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Bisztynku >>>

 .: Przypomnieli Jana Pawła II

Dni Papieskie w Szkole Podstawowej w Bisztynku

16 października 2012 r. uczniowie skupieni w scholi działającej przy bisztyneckiej parafii wystąpili przed swoimi kolegami i pracownikami Szkoły Podstaowej w Bisztynku z programem słowno-muzycznym dotyczącym życia Papieża Jana Pawła II.

16 października 1978 r. około godziny 19.20 kardynałowie ogłosili światu nazwisko nowego papieża. Na tronie Piotrowym zasiadł pierwszy od 455 lat papież, który nie był Włochem - Polak Karol Wojtyła.

Od roku 2001 Kościół w Polsce obchodzi Dni Papieskie, który są wyrazem wdzięczności i łączności duchowej z Janem Pawłem II, obecnie już błogosławionym, a także promocji jego nauczania.

W tym roku obchodom Dni Papieskich przyświeca hasło: "Jan Paweł II - Papież Rodziny"

16 października 2012r. uczniowie skupieni w scholi działającej przy bisztyneckiej parafii wystąpili przed swoimi kolegami i pracownikami szkoły z programem słowno-muzycznym dotyczącym życia Jana Pawła II.

Wszyscy zebrani mogli poznać najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, fragmenty jego utworów, wysłuchać piosenek religijnych oraz razem z członkami scholi zaśpiewać "Barkę" - ulubioną pieśń Papieża Polaka.

Nad przebiegiem programu czuwała Krystyna Kijewicz.Marzena Magdziarz - 24.10.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012