Aktualności >>> Pluszowe misie w bibliotece szkolnej >>>

 .: Dzień Pluszowego Misia w szkole

Pluszowe misie w szkole w Bisztynku

25 listopada bibliotekę szkoloną SP Bisztynek odwiedziły... Pluszowe Misie. Zostały przyniesione przez dzieci na specjalną wystawę, bo właśnie tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Mili goście będą bawić w bibliotece do końca tygodnia.

Kariera pluszowego misia zaczęła się w listopadzie 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post” karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy's Bear” - miś Teddy'ego.

Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: "Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać". Dwa lata później, w 1904 roku "teddy Bear" był już tak popularny, że Roosevelt walczący w kolejnych wyborach prezydenckich, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę "narodzin" tej popularnej maskotki.

Marzena Magdziarz - 26.11.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013