Aktualności >>> Dzień Strażaka w gminie Bisztynek >>>

 .: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Święto strażaków gminy Bisztynek

Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Bisztynek mieli dziś swoje święto. Obchody zaszczycił swoją obecnością ks. abp senior Edmund Piszcz.

Strażacy z siedmiu Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminie Bisztynek dziś uroczyście obchodzili Dzień Strażaka.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta koncelebrowana m.in. w intencji strażaków i ich rodzin. W nabożeństwie uczestniczył ks. abp senior Edmund Piszcz, który dziś (17 maja) rozpoczął wizytację w parafii w Bisztynku. Odbywało się ono w asyście pocztów sztandarowych OSP w Bisztynku i koła łowieckiego "Sójka" w Bisztynku. Arcybiskupa witali ks. proboszcz Janusz Rybczyński oraz burmistrz Bisztynka Marek Dominiak z małżonką.

Po mszy na placu przed remizą w Bisztynku odbyła się uroczysta zbiórka. Strażakom dziękował za służbę komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach bryg. Andrzej Harhaj, prezes zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dh Jan Wójcik i burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

OSP Troszkowo świętowało we własnej wsi i kaplicy. Tam również uroczyście witano arcybiskupa Piszcza kwiatami a w nabożeństwie uczestniczyli strażacy miejscowej jednostki.

Andrzej Grabowski - 17.05.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015