Aktualności >>> Dzień zdrowia w Gimnazjum w Bisztynku >>>

 .: Uczyli się zdrowo żyć

Światowy Dzień Zdrowia w Gimnazjum w Bisztynku

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Bisztynku włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest od 52 lat, na całym świecie 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Ze względów organizacyjnych obchody odbyły się wcześniej. W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem "Więcej zdrowia - Więcej życia".

Każda klasa losowała temat dotyczący zdrowia, na który pod okiem wychowawców, miała przygotować piosenkę, scenkę i plakat. Tematy dotyczyły zasad zdrowego żywienia, zaburzeń odżywiania (bulimii i anoreksji), znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia, roli podstawowych składników odżywczych, rozkładu posiłków w ciągu dnia, diety wegetariańskiej, piramidy żywieniowej i praw konsumenta.

Przedstawione scenki, piosenki i plakaty pozwoliły zaprezentować uczniom swoje talenty aktorskie, wokalne i plastyczne. Uczniowie podczas występów dawali z siebie wszystko, chociaż niektóre zadania ich przerosły.

Śpiewali piosenki na bardzo znane i mniej znane melodie, do których przygotowali własne teksty. Niektórzy zadbali również o odpowiednie stroje. Rezultatem tych zmagań były następujące wyniki:

I miejsce - klasa IIIb
I miejsce - klasa IIIa
III miejsce - klasa IIIc
wyróżnienie klasa IIb

W związku z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bartoszycach młodzież i pracownicy gimnazjum przy pomocy prezentacji multimedialnej zostali poinformowani o problemie starzenia się społeczeństwa i wynikających z tego zmian w demografii ludności świata.

Dekorację przygotowała Malwina Domżalska, a całość programu koordynowała Beata Majewska.  Beata Majewska - 23.03.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012