Aktualności >>> Dzień Ziemi w Bisztynku >>>

 .: Odchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Bisztynku

DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISZTYNKU

W 2010 roku świętujemy 40. rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20. rocznicę obchodów w Polsce. Tym razem hasłem przewodnim jest "Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas". 30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Hanki Sawickiej w Bisztynku odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi.

Tego dnia uczniowie od wczesnych godzin rannych wysłuchali chóru szkolnego oraz obejrzeli teatrzyk ekologiczny pt. "Zielony Kapturek i Siedmiu Krasnoludków" przygotowany przez uczniów kółka teatralnego pod kierunkiem p. Jolanty Szymonowicz.

Odbyły się również konkursy: wiedzy ekologicznej klas IV-VI oraz na plakat o tej tematyce wykonywali uczniowie klas I-III.

Później wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji "Wiosennego sprzątania Warmii i Mazur". Akcję zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przy współpracy Centrów Edukacji Ekologicznej z Olsztyna, Giżycka, Elbląga i Ełku. Tegoroczna akcja trwała w dniach 19-30 kwietnia i przebiegała pod hasłem "Chroniąc zająca dodajemy słońca".

Justyna Zagozdon - 01.05.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010