Aktualności >>>  Dzień Ziemi w szkole w Sątopach >>>

 .: Dzień Ziemi z wierszem w Sątopach

Dzień Ziemi i konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Sątopach.

W Szkole Podstawowej w Sątopach Dzień Ziemi połączono z corocznym konkursem recytatorskim i wręczeniem nagród za udział w konkursie. To jest racjonalne i ekologiczne postępowanie. Zamiast trzech "imprez" zorganizowano jedną.

W Szkole Podstawowej w Sątopach recytowano i... sprzątano. 19 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski oraz obchodzono Dzień Ziemi. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych.

Jury w składzie: Julianna Garela, Irena Zawistowska i Ewa Końka miało nie lada problem, aby wyłonić uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w gminnym konkursie recytatorskim w dniu 22 kwietnia. Ostatecznie decyzja zapadła. Do dalszego etapu zakwalifikowali się uczniowie klas I-III: Angelika Dudek, Igor Panfil i Maja Milczek oraz uczniowie klas IV-VI: Agnieszka Jaszczak, Patryk Maćkowiak i Amelia Stankiewicz.

W dalszej części dnia głos zabrali uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem pani Jolanty Filipczyk. Przygotowali i przedstawili program z okazji Dnia Ziemi. Przybliżyli historię obchodów święta, a następnie zaprezentowali przedstawienie pt. "Ekologia na co dzień", w którym przypomniano uczniom zasady dbania o Ziemię, naszą matkę naturę, oraz potrzebie segregowania śmieci i recyklingu.

Przedstawienie było poprzedzone wystawą przedmiotów użytecznych wykonanych przez uczniów z odpadów. Wśród nich znalazły się kapelusze, torebki, obrazy, korale i wiele innych. Po przedstawieniu teorię wcielono w życie. Uczniowie klas IV - VI udali się w teren, by posprzątać najbliższą okolicę, natomiast najmłodsi sprzątali teren przyszkolny.

Dzień ten był też okazją do wręczenia nagród uczniom, którzy brali udział w gminnym konkursie: "Popisowe pisanki". Nagrodzono : Mateusza Janika, Aurelię Wicińską, Katarzynę Wiłkojć, Karolinę Zarecką i Aleksandrę Ziejło.

Z ostatniej chwili: I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w grupie wiekowej klas IV-VI zajęła Amelia Stankiewicz i będzie reprezentowała szkołę w konkursie powiatowym 10 maja. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Jadwiga Kupczyk i Karina Szymańska - 23.04.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013