Aktualności >>> Śmieci z al. Kąpielowej >>>

 .: Posprzątaliśmy kawałek świata

Siedem worków śmieci z ul. Kąpielowej

Siedem worków śmieci zebrały dziewczyny z Koła Emerytów i Rencistów w Bisztynku. Akcję sprzątania zorganizowano we współpracy z Międzygminnym Zakładem Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych "Sękity" w Bisztynku. Prezes "Sękit" Ryszard Ćwik dostarczył worki na śmieci i rękawiczki ochronne.

Akcję zapowiedzieliśmy tydzień temu. Do sprzątania alejki Kąpielowej prowadzącej z okolic Urzędu Miejskiego na osiedle przy ul. Słonecznej zgłosiło się sześć dziewczyn i jeden facet. W przedsięwzięciu chodziło m.in. o włączenie dorosłych w coroczną akcję "Sprzątanie Świata", w której zwykle biorą udział dzieci i młodzież. A przecież to nie dzieci z przedszkola wyrzucają butelki po piwie i innych napojach zmieniających nastrój w parkach, przy alejkach spacerowych itd.

Akcja zbierania butelek, puszek, opakowań foliowych i papierów nie trwała długo. W ciągu godziny, na odcinku około 450 metrów (tyle długości ma alejka) zebrano siedem worków śmieci, co uwieczniliśmy na pamiątkowym zdjęciu.

Panie biorące udział w akcji, z pewnym zaskoczeniem oglądały efekty sprzątania upakowane w worki. - Nie wyglądało na to, że aż tyle "tego" będzie - mówiły. Pojawiły się głosy, że akcję trzeba organizować "ca jakiś czas".

Zachęcamy do podejmowania podobnych inicjatyw także stowarzyszenia, grupy nieformalne, wspólnoty sąsiedzkie, grupy mieszkańców i każdego, któ chce mieć trochę czystsze, wolne od śmieci otoczenie.

Andrzej Grabowski - 24.04.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013