Aktualności >>> Dzień rzucania palenia w gimnazjum w Bisztynku >>>

 .: Gimnazjaliści rzucali palenie (?)

DZIEŃ RZUCANIA PALENIA W GIMNAZJUM

W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku (czyli już 20 lat) w trzeci czwartek listopada. Akcja ta ma na celu uświadomienie palaczom prawdy o skutkach zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych używania tytoniu. Do akcji przyłączyło się Gimnazjum Publiczne w Bisztynku.

W ramach tej akcji zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem. W związku z realizacją programu "Trzymaj formę" gimnazjaliści włączyli się w obchody tego dnia, poprzez przygotowanie, przez poszczególne klasy, krótkich filmów, fraszek i plakatów związanych ze szkodliwością palenia. Były to jednocześnie trzy kategorie konkursowe. Nie zabrakło ciekawych pomysłów, zwłaszcza przy montażu filmów, gdzie wykorzystano elementy prezentacji, wywiadu, gry aktorskiej, sztuk walki, drastyczne zdjęcia, okrutne dane statystyczne dotyczące ilości i rodzajów chorób odtytoniowych, dopasowaną tematycznie oprawę muzyczną oraz bardzo ciekawe efekty specjalne.

Na godzinach do dyspozycji wychowawców klas odbyły się pogadanki na temat szkodliwości palenia, jak również spotkania z pielęgniarką szkolną. Miejmy nadzieję, że takie akcje zaowocują w przyszłości mniejszą ilością palaczy tytoniu, zwłaszcza wśród młodzieży.

Obejrzyj filmik klasy IIIa nakręcony specjalnie na Dzień Rzucania PaleniaBeata Majewska - 24.11.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011