Aktualności >>> Grupa Finansowa ECF ufundwała nagrody w konkursie plastycznym >>>

 .: Grupa finansowa wspiera działania społeczne

Konkurs plastyczny "Ratujmy życie"

Uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku najpierw spotkali się z pielęgniarką. Efektem spotkania był konkurs plastyczny "Ratujmy życie". Nagrody w kokursie ufundowała Grupa Finansowa ECF w Bartoszycach

Pod koniec listopada uczniowie klas I-III i IV-VI mieli okazję gościć w naszej szkole p. Agnieszkę Romanowską - honorową dawczynię krwi i pielęgniarkę.

Pani Agnieszka zapoznała uczniów z informacjami dotyczącymi metod oddawania krwi. Mówiła także o tym kto może zostać honorowym dawcą krwi oraz starała się zachęcać do oddawania krwi w przyszłości.

Spotkanie odbyło się w związku z Dniami Honorowego Dawcy Krwi, które przypada 22-26 listopada.

Przy tej okazji nawiązała do choroby jaką jest cukrzyca. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega ta choroba, jakie są jej objawy i typy. Jak uniknąć cukrzycy oraz jak pomóc choremu na cukrzycę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W czasie spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli zadając pytania. Na koniec spotkania opiekunka szkolnego koła PCK ogłosiła konkurs plastyczny dla chętnych na temat krwiodawstwa i cukrzycy, a uczniowie podziękowali p. Agnieszce dyplomem za lekcję o zdrowiu.

Na konkurs napłynęło kilkanaście prac. Rozstrzygnięto go na krótko przed świętami Bożego Narodzenia a nagrody wręczono podczas uroczystego apelu.

Nagrody książkowe i dyplomy ufundowała Grupa Finansowa ECF z Bartoszyc. Wręczały je Monika Zamkowska - Tkaczuk i Sylwia Garela z grupy ECF.

- Co ma wspólnego rynek finansowy z konkursem plastycznym o zdrowiu? - pytamy Monikę Zamkowską - Tkaczuk. - Prawdę mówiąc niewiele - uśmiecha się rozmówczyni.

- Po raz kolejny włączamy się w społeczną akcję, bo taka jest też misja naszej firmy, o czym już wielokrotnie mówiłam na róznych łamach. Nie tylko chcemy zarabiać i promować nasze usługi, ale też wspomagać, szczególnie dzieci z dość biednych części naszego regionu. Robimy to na miarę naszych możliwości. Wiemy, ze szkoły, przedszkola, czy same dzieci potrzebują takiego wsparcia. Szkoła nie zawsze może ufundować nagrody. Dlaczego jej w tym nie pomóc? - pyta retorycznie Zamkowska - Tkaczuk.

Grupa Finasowa ECF w Bartoszycach prowadziła wcześniej akcję rozdawania elementów odblaskowych wśród dzieci. Akcja wówczas połączona była z zajęciami dotyczącymi bezpieczeństwa prowadzonymi przez policjanta.

Andrzej Grabowski - 27.12.2015 r.


Biuro Grupy ECF mieści się przy ul. Cichej 1/1b w Bartoszycach.
Pracują tam profesjonalni doradcy finansowi. Pomagają zwłaszcza w konsolidacji kredytów, wybieraniu najlepszych dla klienta ofert kredytowych. Doradztwo jest bezpłatne dla klienta.Copyright: www.bisztynek24.pl 2015