Aktualności >>> Zderzenie na "esach" >>>

 .: Ranny kierowca z Prosit

Mitsubishi zderzyło się z mleczarką

Do zderzenia samochodu ciężarowego z przyczepą, tzw. mleczarki, z samochodem osobowym doszło dziś, około godziny 5.30 tuż za granicami Bisztynka, na drodze krajowej nr 57. Kierowca osobówki trafił do szpitala.  

Tuż za Bisztynkiem, w kierunku Bartoszyc, na dwóch niebezpiecznych zakrętach drogi krajowej nr 57, doszło dziś, około godziny 5.30 do groźnego wypadku. Jadący tamtędy osobowy mitsubishi zderzył się z samochodem scania przewożącym mleko.

W wyniku zderzenia, samochód osobowy został odrzucony na pobocze i przewrócił się na bok. Kierowcę z pojazdu musieli wydostać strażacy z OSP w Bisztynku, którzy odcięli dach pojazdu. Poszkodowany - mieszkaniec Prosit - trafił do szpitala w Bartoszycach.

-Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi - poinformował nas st. asp. Robert Koniuszy - oficer prasowy policji z Bartoszyc. - Kierowca trafił do szpitala prawdopodobnie z ogólnymi potłuczeniami, ale jest jeszcze diagnozowany. Rodzaj jego obrażeń będzie znany jutro. Wstępnie oceniliśmy, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków jazdy przez kierowcę ciężarówki, który wjechał na zakręcie na przeciwległy pas jezdni.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały odholowane na parking strzeżony policji do dalszych, koniecznych badań technicznych i kryminalistycznych. Okoliczności sprawy ustali dochodzenie prowadzone w tej sprawie - mówił Robert Koniuszy.  Andrzej Gabowski - 18.03.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012