Aktualności >>> Forum Aktywności Wiejskiej >>>

 .: Reprezentacja Bisztynka w Pilniku

Forum Aktywności Wiejskiej w Pilniku

VII Forum Aktywności Wiejskiej z udziałem przedstawicieli naszej gminy odbyła się wczoraj w Pilniku koło Lidzbarka Warmińskiego. Organizowała je gmina Lidzbark Warmiński i LGD "Warmiński Zakątek".

Tematami przewodnimi wczorajszego Forum były ekologia i turystyczne szlaki rowerowe. W spotkaniu uczestniczyły reprezentacje 10 gmin należących do Lokalnej Grupy Działania "Warmiński Zakątek".

Organizatorzy zadbali o bagoaty program artystyczny spotkania. Forum rozpoczął występ zespołu "Rógóżanie". Po oficjalnym otwarciu na scenę wkroczyły tancerki z grup "Natura Dance". Później przyszedł czas na prezentowanie najciekawszych miejsc na szlakach rowerowych w poszczególnych gminach.

Jako jedyny na Forum przybyłem rowerem, co już powinno być wyjątkowo premiowane przez jury. Niestety sama prezentacja została zjedzona przez opanowującą mnie tremę tym bardziej, że nie do końca byłem poinformowany "o co chodzi" i że to rywalizacja konkursowa. Tak więc przy prezentacji gminy Bartoszyce, czy Orneta musiałem wypaść blado, bo wymienione gminy przygotowały prawdziwe przedstawienia.

Za najciekawsze miejsce na szlakach rowerowych wyznaczonych przez "rOwerOwą gmine Bisztynek" uznałem Wozławki z kościołem św. Antoniego Opata i malowidałami Macieja Meyera oraz kaplicą św. Brunona i ośmioma kapliczkami warmińskiemi.

W Pilniku, naszą gminę reprezentowali sołtysi i aktywistki wiejskie, kilkoro urzędników oraz przewodniczący RM w Bisztynku Zbigniew Filipczyk i wiceburmistrz Krystyna Zawistowska.

Z powodu środka transportu jakim przybyłem na spotkanie musiałem tez szybciej je opuścić więc moja fotorelacja nie zawiera zdjęc z konkursu na strój ekologiczny.

Po wysłuchaniu koncertu "Czerwonego Tulipana" - jak zwykle rewelacyjnego - ewakuowałem się do Bisztynka.Andrzej Grabowski - 31.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014