Aktualności >>> Zwiedzali Europę podczas festynku z okazji Dnia Dziecka >>>

 .: Festyn z okazji Dnia Dziecka w szkole w Bisztynku

Dzień Dziecka w zjednoczonej Europie, czyli...
w szkole w Bisztynku

Festyn z okazji Dnia Dziecka w szkole w Bisztynku miał europejski charakter. Jego uczestnicy mogli odwiedzić kraje Unii Europejskiej i lepiej je poznać. Na Litwie lepiły pierogi a w Danii układały klocki lego, we Włoszech zjadały makaron a w Szwecji strzelały z łuku.

W Szkole Podstawowej w Bisztynku 3 czerwca odbywał festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "W zjednoczonej Europie".

Imprezę swoją obecnością zaszczycili: burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, p.o. dyrektora Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej Małgorzata Drozdowska, koordynator olsztyńskiego oddziału „Europa Direct” Jolanta Mackiewicz, przewodnicząca rady rodziców Agnieszka Kobryń.

Po części oficjalnej dzieciaki oddały się harcom. Na ten dzień pracownicy szkoły i rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji. Każdy uczeń odwiedzał stoiska przypisane poszczególnym krajom europejskim ze specjalnie przygotowanym, na tę okazję, paszportem, w którym zbierał punkty za dobrze wykonane zadania.

W Danii można było przejść po linie i układać klocki lego. Kto odwiedził Szwecję strzelał z łuku i kuszy oraz mógł zobaczyć Pipi Langstrumpf. Na stoisku holenderskim odbywał się konkurs wiedzy. Można było tam zrobić także tulipana metodą orgiami.

Wszyscy chętni lepili pierogi na stoisku litewskim, a na włoskim w jak najkrótszym czasie wciągali ustami makaron. W Portugalii układano puzzle przedstawiające mapę Polski i Unii Europejskiej.

Chętni mogli napić się herbatki na stoisku angielskim. Rowerowy tor przeszkód przygotowano we Francji, a w Austrii narciarski. Na stoisku hiszpańskim trzeba było rzucać obręczami na poroże jelenia, tak aby na nim zawisły.

Uczniowie mogli także pokolorować szablony państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Poza tym zapewniono wszystkim atrakcje w postaci: koła fortuny, dmuchanej zjeżdżalni, ringu i "skakańców".

Na stoisku polskim można było skosztować pysznego ciasta, zjeść kiełbaskę oraz otrzymać lody. Festyn odwiedziła maskotka Syriusza- jednego z symboli Unii Europejskiej.

Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Bisztynku, olsztyńskiemu oddziałowi „Europa Direct i rodzicom.

Marzena Magdziarz - 04.06.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015