Aktualności >>> Ferie zimowe 2009 >>>

 .:Ferie zimowe 2009 w Bisztynku

JAK SPĘDZIĆ FERIE ZIMOWE?

30 stycznia 2009 r. rozpoczynają się ferie zimowe 2009 - czas odpoczynku od nauki, szkoły, nauczycieli i uczniów; czas zabawy i rozrywek. Co dzieci i mlodzież ma zrobić z tak nagle otrzymanym nadmiarem wolnego czasu? Czas ten można spędzić w sposób zorganizowany, albo spontaniczny. Tej drugiej możliwości opisywać nie będziemy bo zależy jedynie od inwencji własnej lub zapracowanych rodziców, dziadków itd. Co czeka potencjalnie znudzonych uczniów w Bisztynku? Piszemy o tym poniżej.

Ferie można spędzić uczestnicząc w zajęciach w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej.
Na stronie www.okial.pl >>> można zapoznać się ze szczegółowym planem spędzania wolnego czasu podczas ferii. A znajdziecie tam choćby turniej w sieciową grę komputerową "Medal of Honor" oraz zajęcia fotograficzno-filmowe "Zima w Obiektywie". (Udział w tych zajęciach polecam w sposób szczególny) OKiAL proponuje także wyjazd do Olsztyna (kino, lodowisko), bal karnawałowy, dyskoteki, Walentynki, turniej tenisa stołowego. Zajrzyjcie na: www.okial.pl >>>

Ferie można spędzić także na Rekolekcjach w Nowym Kawkowie.
W drugim tygodniu ferii zimowych uczniowie klas V i VI oraz uczniowie gimnazjum mogą wziąć udział w Rekolekcjach w Nowym Kawkowie. Prowadził je będzie ks. Sławomir Brewczyński - wikariusz parafii w Bisztynku. Przewidywany koszt udziału w rekolekcjach (całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w Domu Rekolekcyjnym) to 150 złotych. (Przewiduje się, że cena będzie niższa z uwagi na możliwe dofinansowanie wyjazdu!!!) Wszyscy chętni do takiego spędzenia czasu wolnego proszeni są o zgłaszanie się do ks. Brewczyńskiego lub Pani Anny Wołuckiej. Ponieważ wielokrotnie byłem w tej miejscowości oraz obserwowałem udział dzieci i młodzieży w rekolekcjach wiem, że warto skorzystać z tej formy wypoczynku i pracy nad sobą)

Ferie można spędzić na półkoloniach w Szkole Podstawowej w Bisztynku.
W pierwszym tygodniu ferii (2-6 lutego) w godzinach 10.00-14.00 w Szkole Podstawowej w Bisztynku zostaną przeprowadzone zajęcia dla 93 uczniów.

40 piątoklasistów zostało objętych realizacją projektu edukacyjnego "Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju", który nasza placówka realizować będzie do 31 sierpnia 2012.

Poza tym, dla pozostałych uczniów, którzy nigdzie w tym czasie nie wyjeżdżają, przygotowano następujące zajęcia:
ˇ teatralne
ˇ muzyczne
ˇ świetlicowe
ˇ gry i zabawy ruchowe
ˇ rekreacyjno-sportowe
ˇ komputerowe.

Oprócz tego zaplanowano wycieczkę do kina i na lodowisko do Olsztyna. Wszyscy uczestnicy zajęć mają zapewnione darmowe obiady, a uczniowie dojeżdżający dowozy.

Ferie można spędzić na półzimowisku w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku.
Zajęcia sportowe i komputerowe w Gimnazjum organizowane będą w pierwszym tygodniu ferii w godz. 10.00-14.00. Uczestnicy półzimowusk skorzystają z bezpłatnych posiłków, a dojeżdżający z dowozów. Organizatorzy przewidują, iż zorganizowane zostaną trzy wyjazdy uczestników do Olsztyna (kino, lodowisko).

Wypoczywający w Gimnazjum wezmą tez udział w projekcie pn. "Trzymaj Formę". To projekt realizowany wspólnie przez nauczycieli wychowania fizycznego i biologii - mówiła nam wicedyrektor placówki - Teresa Zielonka. - Na zajęcia zapisało się 50 uczniów, ale lista nie jest zamknięta i nawet w piątek przed feriami można jeszcze zapisać się na nasze półzimowisko - mówiła Teresa Zielonka.

Ferie można spędzić na zajęciach świetlicy środowiskowej w Sątopach
Tegoroczne ferie przebiegać będą pod hasłem: "My się zimy nie boimy i wesoło ją spędzimy". A oto plan zajęć w sątopaskiej świetlicy:
Poniedziałek 02.02 - 14.00 - 17.00 ; Zajęcia muzyczne - popołudnie z Karaoke, zajęcia fotograficzne;
Wtorek 03.02- 14.00 - 17.00 ; Coś z niczego - zajęcia kulinarne, zajęcia komputerowe (obróbka zdjęć);
Środa 04.02 - 14.00 - 17.00 ; Zajęcia sportowe - turniej tenisa stołowego, turniej warcabowy, fotograficzne dokumentowanie rozgrywek; (zapisy w poniedziałek i wtorek);
Czwartek 05.02 - 14.00 - 17.00 ; rozgrywki tenisa stołowego i w warcaby, zajęcia komputerowe; 17.00 - 20.00 ; dyskoteka;
Piątek 06.02 - 14.00 - 17.00 ; Zajęcia plastyczne; czytanie bajek, zabawa w teatr;
Poniedziałek 09.02 - 10.00 - 14.00 ; Coś z niczego - zajęcia rękodzieła artystycznego (patchwork ), gry i zabawy ruchowe;
Wtorek 10.02 - 10.00 - 14.00 ; kulig i ognisko;
Środa 11.02 - 8.00 - 18.00 ; wyjazd do kina i na lodowisko do Olsztyna;
Czwartek 12.02 - 14.00 - 20.00; Choinka z Mikołajem i bal karnawałowy;
Piątek 13.02 - 10.00 - 14.00 ; wystawa prac plastycznych i fotograficznych, prezentacja.


Ferie można spędzić w Szkole podstawowej w Sątopach
W SP w Sątopach na półzimowisko zapisało się ponad 40 dzieci, ale podobnie jak w Gimnazjum, lista nie jest jeszcze zamknięta. Uczniowie naszej szkoły w godzinach od 10.00 - 14.00 będą mieli możliwość uczestniczenia, w pierwszym tygodniu ferii, w różnorodnych zajęciach - komputerowych, sportowych, muzyczno-ruchowych, teatralnych, plastycznych, biblioterapeutycznych. W trakcie zajęć będzie realizowany program - "Eco zabawa to super sprawa". W pierwszym dniu ferii odwiedzi nas grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku. Poddobnie jak w pozostałych szkołach, zapewniony jest posiłek i dowóz. Wszystkim uczestnikom półzimowiska życzymy udanego wypoczynku i mnóstwa wrażeń.Andrzej Grabowski, Marzena Magdziarz, Agnieszka Węglik, Barbara Zasada - 27.01.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009