Aktualności >>> Uczyli się grafiki warsztatowej >>>

 .: Warsztaty linorytu i monotypii

Ferie z grafiką

Kilkanaście osób, dzieci i młodzieży, wzięło udział w warsztatach graficznych w ośrodku kultury w Bisztynku. Uczestnicy poznawali techniki wykonania linorytu i monotypii.

Zajęcia warsztatowe prowadził Marek Witanowski, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, z wykształcenia nauczyciel. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką, tworzy w pracowni Malarstwa i Grafiki w Domu Środowisk Twórczych.

Młodzi adepci grafiki warsztatowej największe problemy mieli z określeniem co chcą przedstawić. Gdy ten etap pracy twórczej mieli za sobą, pomysł należało przenieść na kartkę papieru a jeszcze później na linoleum i dopiero można było zająć się wycięciem wzoru.

Służą do tego ostre dłutka, nie obyło się więc bez drobnych skaleczeń. Każdy z uczestników wykonał następnie odbitki i w ten sposób zadebiutowali w sztuce grafiki, często w bardzo udany sposób.

Kilkoro z nich zdecydowało się też na stworzenie dzieła w "grafice przypadku", czyli monotypii. Efekty graficzne w tej technice często zaskakują samego twórcę i podczas warsztatów też tak było.

Dzieła uczestników warsztatów będą prezentowane na wystawie w ośrodku kultury.

Kolejne warsztaty grafiki odbędą się 2 lutego w godz. 10 - 14. Tym razem przeznaczone będą dla młodzieży i dorosłych.

Ośrodek kultury w Bisztynku zapewnia narzędzia i materiały, tj. dłuta, wałki, szpachle, papier, farbę, linoleum itp. Wstęp wolny! Uczestników warsztatu prosimy o przygotowanie odzieży roboczej/fartucha.

Warsztaty 2 lutego poprowadzi Wojciech Dzieszkiewicz.


Z naszych obserwacji wynika, że na warsztaty dobrze jest przyjść już z pomysłem co chce się narysować :-)

Andrzej Grabowski - 30.01.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016