Aktualności >>> Kino, kulinaria, tańce, zabawa dla dzieci w Sątopach-Samulewie >>>

 .: Ferie w świetlicy

Ferie w świetlicy w Sątopach-Samulewie

Drugi tydzień minionych już ferii zimowych dzieci z Sątop-Samulewa i okolic mogły spędzić na zajęciach zorganizowanych w świetlicy środowiskowej. Wzięły udział w zajęciach kulinarnych, sportowo-rekreacyjnych a nawet pojechały do kina w Olsztynie.

W świetlicy w Sątopach-Samulewie półkolonie zimowe odbywały się w drugim tygodniu ferii. Program zawierał m.in. zajęcia plastyczne, podczas których dzieci w grupach tworzyły własnego pomysłu gry planszowe, a następnie w nie grały.

Była również okazja do wykazania się w kuchni. Piekliśmy pyszne ciasteczka, które przedwcześnie zniknęły w naszych brzuchach.

Najwięcej radości dał uczestnikom udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych i umysłowych. Rywalizowali w nich podzieleni na dwie grupy "Tic-taki" i "Straszne Byki, zdobywając kolejne punkty.

Tradycyjnie, dzięki ośrodkowi kultury w Bisztynku, dzieci pojechały do kina "Helios" w Olsztynie. Obejrzeliśmy znakomity film animowany "Skubani", przy okazji zrobiliśmy małe zakupyw galerii handlowej, a następnie udaliśmy się na przekąski.

Ostatnim wydarzeniem naszych półkolonii był bal karnawałowy, na który zaprosiliśmy dzieci z Bisztynka. Celem tego spotkania była świetna zabawa, a przede wszystkim integracja.

Dzieci z obu miejscowości bardzo szybko znalazły wspólny język, chętnie współzawodniczyły w różnych konkursach dopingując się nawzajem, razem tańczyły i śmiały się. Doskonały wzór dla wielu, jak pięknie można pokonywać w sobie bariery i zamiast pielęgnować urazy - zdobywać nowych przyjaciół.


Ewa Matela - Arodź - 11.02.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014