Aktualności >>> Po raz pierwszy zorganizowano ferie dla dzieci w Troszkowie >>>

 .: Wesołe ferie w Troszkowie

Troszkowo. Ferie na wesoło

Drugi tydzień ferii w Troszkowie minął pod znakiem wesołych zabaw, zajęć, gier w świetlicy wiejskiej. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Troszkowa jak i te, które we wsi spędzały ferie u babć i dziadków.

W drugim tygodniu ferii w świetlicy wiejskiej w Troszkowie odbyły się zajęcia pod hasłem "Ferie na wesoło". Wzięło w nich udział kilkanaście dzieci, wśród nich były dzieci mieszkające w Troszkowie oraz dzieci, które spędzały ferie u babć w Troszkowie.

W czasie zajęć starsze dzieci trenowały grę w pingponga i bilarda, w przerwach grały na x-boxie.

Młodsze dzieci natomiast wykonywały rysunki, lepiły z masy solnej, grały w gry planszowe, układały puzzle, podpatrywały starszaków i również próbowały gry w ping-ponga, która z każdym dniem lepiej im wychodziła. Ponadto dzieciaki uporczywie trenowały samodzielnie składane samoloty z papieru.

W Tłusty Czwartek w świetlicy zagościła nadworna kuchmistrzyni czyli pani Zofia Lipka, która przy niewielkiej pomocy wyczarowała 100 pączków.

Dzieciaki miały frajdę nie tylko z jedzenia tych pyszności, ale również osobiście zajmowały się dekoracją cieplutkich pączków.

Ferie zakończyły się w sobotę balem karnawałowym, na którym królowały stroje z różnych epok ponieważ przybyły księżniczki, piratki, kowboj, kościotrup, rajdowiec a nawet raper.

Zarówno dzieci jak i rodzice byli bardzo zadowoleni z takiego sposobu spędzenia ferii zimowych i już myślą o wakacjach.

Ewelina Ledwińska - 12.02.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016