Aktualności >>> Śmierć i diabeł wyróżnieni za kreacje aktorskie >>>

 .: I miejsce w XIX Festiwalu Jasełek

Bagatella z I miejscem
na XIX Festiwalu Jasełek w Kętrzynie

Aktorzy z grupy teatralnej Bagatella działającej w ośrodku kultury zdobyli indywidualne wyróżnienia za kreacje aktorskie a cała grupa zajęła I miejsce podczas XIX Festiwalu Jasełek w Kętrzynie.

Grupa teatralna prowadzona od lat przez Krystynę Kosmalę w ośrodku kultury w Bisztynku zdobyła I miejsce podczas XIX Festiwalu Jasełek im. Ks. Prałata Mieczysława Żuchnika w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie.

Bagatella, bo tak nazywa się grupa, rywalizowała w kategorii grup pozaszkolnych. W całym festiwalu wystartowało ponad 40 grup teatralnych, od przedszkolnych do gimnazjalnych oraz pozaszkolnych i z ośrodków terapeutyczno-wychowawczych.

Poza zdobyciem I miejsca wyróżniono dwoje aktorów grupy teatralnej. - Szymon Taterka wcielił się w role diabła a Sara Byczkowska w rolę śmierci. Zagrali tak dobrze, że otrzymali indywidualne nagrody za kreacje aktorskie - informuje Krystyna Kosmala.

Organizatorzy festiwalu, jak co roku zapewnili młodym aktorom posiłki i znakomitą atmosferę. Grupa teatralna Bagatella wróciła do Bisztynka z nowiutkim odtwarzaczem dvd.

Andrzej Grabowski - 19.01.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016