Aktualności >>> Zimowy turniej piłki nożnej na "Orliku" >>>

 .: Ferie na "Orliku"

ZAGRALI NA ŚNIEGU NA "ORLIKU"

Pierwszy z cyklu zimowych turniejów piłkarskich odbył się dziś (24. stycznia) na boisku "Orlik 2012" w Bisztynku. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny złożone z uczniów gimnazjum. Niepokonanym zespołem był "WKS Wejherowo".

W Bisztynku można spędzać ferie (a przynajmniej ich część) na boisku "Orlik 2012". W zimowych warunkach rozegrane zostaną tu trzy turnieje piłki nożnej przeznaczone dla różnych grup wiekowych młodzieży i dorosłych. W poniedziałek (24. stycznia) rozegrano mecze zespołów w wieku gimnazjalnym.

Organizatorzy przygotowali młodym piłkarzom, którym nie straszne były mroźne i śnieżne warunki, gorące napoje i ciepłe pomieszczenia, gdzie mogli odpocząć.

Mecze sędziowali i komentowali nauczyciele wychowania fizycznego z Gminazjum Publicznego w Bisztynku, Marek Dominiak i Zbigniew Madanecki.

Wyniki rozegranych meczów:
Lambada - Sparta - 7:1
Lambada - WKS Wejherowo - 1:4
Sparta - WKS Wejherowo - 2:14
Lambada - Sparta - 10:0
Lambada - WKS Wejherowo - 1:3
Sprata - WKS Wejherowo - 1:9

Komplet 12 punktów zdobył zespół "WKS Wejherowo" - co ciekawe, nie mający nic wspólnego z tym uroczym miastem. Na drugim miejscu z 6. punktami sklasyfikowano "Lambadę". Bez punktu, ale za to na podium stanął zespół "Sparta". Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Turniej odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji koordynowanej przez Szkolny Związek Sportowy "Ferie na Orliku".

Andrzej Grabowski - 24.01.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011