Aktualności >>> Trzeba pomóc chorej Nikoli !!! >>>

 .: Zagrają dla życia Nikoli

I Charytatywny Turniej "Gramy dla życia"
w Bisztynku

Być może tradycją w Bisztynku stanie się Turniej Charytatywny "Gramy dla życia". Taka jest wola organizatorów. Po raz pierwszy przeprowadzony zostanie już 20 i 21 lutego 2016 r. Odbędzie się w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego. To całkowicie oddolna inicjatywa młodych mieszkańców naszego miasteczka.

I Charytatywny Turniej "Gramy dla życia" organizowany jest dla Nikoli Rybickiej. To dziewczynka mieszkająca w gminie Kolno. W styczniu skończyła 2 latka. Przeszła już dwie poważne operacje, teraz zbieramy środki na 3 etap leczenia jej serduszka.

Serce Nikoli ma ubytek przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej. Do tego liczne anomalie: straddling prawostronnej zastawki przedsionkowo-komorowej, straddling i overding lewostronnej zastawki przedsionkowo-komorowej, skrajne zwężenie pnia płucnego, zwężenie prawej tętnicy płucnej.

Kwota potrzebna na operację to ok. 160 000 zł. Operacja musi się odbyć w pierwszej połowie 2016 r.

Bieżące informacje na temat turnieju znajdziesz na facebooku, w "wydarzeniu", które zostało utworzone przez organizatorów.

Jak już wiemy w turnieju weźmie udział 16 drużyn piłkarskich, ale nie tylko grając możesz wspomóc walkę Nikoli z chorobą.

Na naszym turnieju będą różne atrakcje: licytacje, kiermasze ciast i aukcje.

"Jeśli ktokolwiek chciałby przekazać jakieś fanty (pluszaki, książki itp.) na nasze kiermasze będziemy niezmiernie wdzięczni. Każda osoba, która chciałaby nam coś przekazać proszona jest o wiadomość (mail: turniej.charytatywnie@gmail.com, facebook >>>). Liczy się najmniejszy drobiazg!" - piszą organizatorzy.

Turniej organizują Stowarzyszenie Przestrzeń w Bisztynku oraz stowarzyszenie Klub Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka w Bisztynku.

Andrzej Grabowski - 12.02.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016