Aktualności >>> Gminna Impreza Środowiskowa >>>

 .: Weź udział w "Gwiazdkowym Wieczorze" w Bisztynku

*GWIAZDKOWY WIECZÓR* W BISZTYNKU

Klub Kobiet Aktywnych i Ośrodek Kultury i Aktywności Mieszkańcow w Bisztynku zapraszają mieszkańców miasta i gminy na gminną imprezę środowiskową "Gwiazdkowy Wieczór", która odbędzie się w sali OKiAL w dniu 17 grudnia 2011 r. o godz 16.00.

ŚWIĄTECZNE WYSTĘPY DZIECI

Impreza rozpocznie się od występów artystycznych dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku, a następnie grupy teatralnej dzieci, działającej przy Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej. Dzieci zprezentuą się w jasełkach i repertuarze związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

PIEROGI, PIERNIKI, PRYNCYPAŁKI

Po tych występach, wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli spróbować świątecznych dań, które przygotuje około 30 pań z terenu Bisztynka, Sułowa i Paluz, a może i innych miejscowości, a może też przez niektórych panów. Wśród potraw znajdą się głównie pierogi, ale nie zabraknie też ciast, pierników i np. pryncypałków.

DEBIUT ZESPOŁU WOKALANEGO DOROSŁYCH

Po chwili wzmacniającej doznania smakowe przyjdzie czas na kolejne doznania audiowizualne. Na scenie zadebiutuje Gminny Zespół Wokalny Dorosłych działający przy OKiAL. Piszemy nazwę używając wielkich liter, bo to chyba nazwa własna :)

Zespół przygotowywał się do tego występu przez dwa miesiące, w bisztyneckim ośrodku kultury, pod kierunkiem instruktorki śpiewu. Panie i Panowie zaprezentują kolędy polskie, a nie jest wykluczone, że na *bis* zaśpiewają coś z repertuaru biesiadnego. Uważamy oczywiście, że bisy będą, niech więc zespół będzie na to przygotowany :-)

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W czasie całej imprezy trwał będzie świąteczny kiermasz najróżniejszych wyrobów miejscowych rękodzielniczek i rękodzielników zorganizowany przez CKiAS "Bisztynek-Kulturowo". Można bedzie tam nabyć zarówno wyjątkowe i oryginalne prezenty świąteczne, jak też świąteczne ozdoby, przedmioty użytkowe i nieużytkowe, ale po prostu piękne.

Zobaczyć też będzie można stroiki świąteczne wykonane przez dzieci i młodzież w ramach konkursu zorganizowanego przez OKiAL.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy !!!

W imieniu Organizatorów: Andrzej Grabowski - 10.12.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011