Aktualności >>> Z Grzędy do Gizewa >>>

 .: Z wizytą w Gizewie

WIZYTA W GIZEWIE

W dniach 2 i 3 czerwca uczniowie klasy czwartej i szóstej ze Szkoły Podstawowej w Grzędzie, na przekór złym prognozom pogody, wyjechali na wypoczynek do Gizewa, położonego na zalesionych wzgórzach nad przepięknym jeziorem Kiersztanowskim.

Wypoczynek pod hasłem "Trzeźwo i zdrowo" miał na celu pokazanie jak można aktywnie spędzić wolny czas bez alkoholu i innych używek. Opiekunami i organizatorami były: A. Olszyńska i A. Pieckowska.

Pogoda była dla nas na tyle łaskawa, że pozwoliła nam na przejażdżki konne, wymarzoną kąpiel w jeziorze i obowiązkowe wieczorne ognisko.

Odbyliśmy pouczającą wycieczkę po dużym obszarze leśnym pod przewodnictwem leśnika - Pana Józefa. Wiele atrakcji dostarczyło przeprawianie się przez niesamowicie strome i głębokie wąwozy z płynącymi na ich dnie strumykami. Śliskie po deszczach stoki pokonywane były najczęściej w pozycji siedzącej.

Nie lada gratką była wyprawa promem po jeziorze. Każdy uczestnik miał możliwość sterowania promem pod okiem doświadczonego sternika, który umilał nam rejs szantami w wykonaniu własnym. Poza tym czas wypełniała zabawa z wesołym psem Bemolem, gra w piłkę z drużyna dziewcząt z Borek Wielkich, szachy plenerowe, tenisa stołowego i różne zabawy towarzyskie. Mieliśmy też możliwość obejrzenia występu zespołu folklorystycznego z Mrągowa.

Dzieci wróciły pełne wrażeń i pozytywnej energii, którą mogą spożytkować, aby dobrze zakończyć rok szkolny.

Agnieszka Pieckowska - 05.06.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009