Aktualności >>> Żegnamy wuefistę, witamy burmistrza >>>

 .: Gimnazjum żegnało nauczyciela Marka Dominiaka

Gimnazjum pożegnało nauczyciela
a powitało burmistrza

Wzruszające i niepodziewane pożegnanie zafundowali dziś Markowi Dominiakowi nauczyciele, pracownicy i uczniowie Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Przygotowania utrzymano w tajemnicy przed zainteresowanym. Łzy wzruszenia pojawiły się w oczach nie tylko nowego burmistrza Bisztynka ale i innych osób.

W Gimnazjum Publicznym w Bisztynku odbył się dziś specjalny apel, którego głównym punktem było pożegnanie się nauczycieli, pracowników i uczniów z nauczycielem wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa Markiem Dominiakiem, wybranym na stanowisko burmistrza Bisztynka, podczas II tury wyborów 30 listopada 2014 r.

Marek Dominiak obejmie obowiązki burmistrza we wtorek 9 grudnia 2014 r. podczas II sesji Rady Miejskiej w Bisztynku. Po około 30 latach pracy w szkołach żegnał się dziś z gimnazjum. Nie był na to przygotowany...

- Nic nie wiedziałem o tym, że będzie jakiś apel pożegnalny. Gdybym wiedzial to bym się jakoś uroczyście ubrał - śmiał się Marek Dominiak.

- Już od rana uczniowie przychodzili do mnie z niepodziankami, kwiatami i życzeniami. Przynieśli nawet tort. To było bardzo wzruszające i przyznaję, że łzy pojawiły mi się w oczach - mowił Dominiak jeszcze przed apelem.

Podczas apelu odchodzący ze szkoły nauczyciel otrzymał kwiaty od współpracowników. Gratulował mu dyrektor Mirosław Domżalski.

- Mam nadzieję, że będziesz odnosił równie wielkie sukcesy w kierowaniu gminą jak wielkie były twoje sukcesy w wychowaniu młodzieży a zwłaszcza osiągane przez nich wyniki sportowe - mówił dyrektor.

Podobne w tonie życzenia złożyła, w imieniu uczniów, przewodnicząca samorządu szkolnego Oliwia Kuczyńska dodając, że ma nadzieję, że pan Marek Dominiak pojawi się na tradycyjnym, corocznym biwaku w Bęsi organizowanym przed wakacjami.

Wyraźnie wzruszony Marek Dominiak dziękował za życzenia. - Pamiętajcie, że oprócz zabawy musicie się uczyć, bo to sposób na osiagnięcie sukcesu w życiu. Niezależnie od wszystkiego życzę wam z całego serca, abyście byli po prostu dobrymi ludźmi - mówił Dominiak.

Zapewnił, że szkołę będzie odwiedzał możliwie jak najczęściej. Apel zakończył się odśpiewaniem specjalnie ułożonej dla Marka Dominiaka piosenki. Autorkami tekstu do niej są: Emia Szumska, Wiktoria Grylak i Katarzyna Fiedorowicz. Wykonały ją połączone klasy IIIc i IIIa. Łzy pojawiły się wtedy nie tylko w oczach nowego burmistrza Bisztynka...

Materiał znajdziesz także na portalu:

Andrzej Grabowski - 05.12.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014