Aktualności >>> Zbliża się II turniej "Gramy dla życia" >>>

 .: Zagrają dla pani Basi

II Charytatywny Turniej "Gramy dla życia"

Możesz włączyć się w akcję pomocy chorej mieszkance Bisztynka. Ludzie dobrego serca z Bisztynka i okolic chcą wspomóc jej rehabilitację. Dlatego organizują turniej piłki halowej pod hasłem "Gramy dla życia". Odbędzie się on 11 i 12 marca.

II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Gramy dla życia" organizowany przez stowarzyszenie "Przestrzeń" oraz stowarzyszenie "Przerębel" w celu zebrania środków na rehabilitację mieszkanki Bisztynka, pani Barbary Wiśniewskiej chorującej na stwardnienie zanikowe boczne.

Po sukcesie pierwszej edycji turnieju pierwotny zamysł, aby turniej stał się imprezą cykliczną, doczekał się realizacji. Tym razem chcemy pomóc mieszkance naszego miasta.

Pani Basia jest nam znana jako osoba miła i skromna a przede wszystkim uśmiechnięta. Pomimo swoich dolegliwości zdrowotnych oraz spowodowanej przez to nieciekawej sytuacji materialnej wzięła na siebie obowiązek wychowania niepełnosprawnego bratanka.

Niestety w 2016 roku stwierdzono u niej stwardnienie zanikowe boczne. Stopniowe problemy z poruszaniem się, mową i oddychaniem sprawiły, że p. Basia jest całkowicie zależna od swoich najbliższych. Aby choroba nie postępowała potrzebna jest pilna rehabilitacja, na którą w chwili obecnej rodziny nie stać.

Znamy naszych mieszkańców i wiemy, że nasza prośba nie odbije się bez echa. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc osobie, którą znamy.

Turniej odbędzie się 11 oraz 12 marca br. od godz. 10 w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku.

Podczas turnieju można będzie się posilić ciastami, sałatkami oraz innymi smakołykami wykonanymi przez naszych wolontariuszy. Nikomu przecież nie może zabraknąć sił do kibicowania.

Ponadto dzięki licytacjom oraz kiermaszom będzie można nabyć wiele ciekawych gadżetów.

Chcesz pomóc bardziej? Upiec ciasto, oddać maskotki na loterię lub pomóc w trakcie turnieju? Zgłoś się do nas! Rąk do pracy nigdy zbyt wiele.

Chcesz pomóc nie tylko pani Basi? Przyjdź i oddaj krew! Przy budynku gimnazjum będzie ambulans do poboru krwi. Rejestracja dawców odbędzie się 11 marca w godzinach 8-13 w gimnazjum.

Do 5 marca przyjmujemy zgłoszenia drużyn. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji można uzyskać wysyłając e-mail na adres: turniej.charytatywnie@gmail.com oraz telefonicznie: 607-908-703.

Organizatorzy - 16.02.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017