Aktualności >>> Czyściej w Grzedzie >>>

 .: Porządkują swoją wieś

Wielkie porządki w Grzędzie

Nie zwracają uwagi na złośliwe uwagi i uśmieszki współmieszkańców, którym się nie chce. Co rok w maju porządkują swoją miejscowość. Mieszkańcy Grzędy, którzy chcą żyć w ładniejszym otoczeniu spotykają się i pracują na rzecz swojej wsi. Kiedyś nazywało się to czynem społecznym, dziś można mowić o poczuciu wspólnoty lub pracy na rzecz swej małej ojczyzny.

Od kilku lat mieszkańcy Grzędy w majowe dni spotykają się, aby uporządkować swoją miejscowość. I tak było w tym roku. Od piątku każdym popołudniem, jeśli tylko pogoda pozwala, trwają prace porządkowo-upiększające wzdłuż głównej drogi. Z ulicy zebrano cztery przyczepy nawiezionej przez pojazdy ziemi, oczyszczono chodnik, dokonano nasadzeń kwiatów w gazonach. W ten sposób przygotowaliśmy się do pięknej uroczystości procesji Bożego Ciała.

Oczywiście, nie wszyscy się angażują. Niektórzy wyśmiewają się z nas, inni krytykują, ale to nic. Miło jest popatrzeć na efekty pracy! Szkoda tylko, że służby drogowe nie połatały nam dziur, mimo wcześniejszych zapewnień, że będzie to wykonane po pierwszym długim, majowym weekendzie.

Wszystkim zaangażowanym w prace porządkowe serdecznie dziękujemy!Sołtys i Rada Sołecka Grzędy - 29.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013