Aktualności >>> Naprawią zaoraną drogę w Grzędzie >>>

 .: Dziś ma ruszyć naprawa drogi w Grzędzie

Nowy asfalt w Grzędzie będzie (?)

Kilka dni temu jakiś pomysłowy "drogowiec" wykonał "naprawę" drogi biegnącej przez Grzędę. Dziury w asfalcie zasypał zwykłym piaskiem. Internauci z Grzędy nie pozostawili tego bez echa...

Gdy w ostatni wtorek otrzymałem od Internauty z Grzędy wiadomość, że drogowcy, którym skończył się asfalt zasypali dziury w drodze przez Grzędę zwykłym piaskiem nie mogłem w to uwierzyć. Tę informację potwierdziło jednak zdjęcie wykonane telefonem komórkowym i umieszczone na profilu innego Internauty z Grzędy, na Facebooku, z ironicznym komentarzem.

Fot. Internauta B.O.

Informację przekazałem Markowi Dominiakowi - radnemu powiatu bartoszyckiego. Pokazałem mu wyżej publikowane zdjęcie, opatrzyłem je dość niewybrednym komentarzem i refleksjami na temat pomysłowości drogowców. Radny również.

Okazało się jednak, że obaj nie mieliśmy racji oskarżając powiatowych drogowców (droga jest powiatową) o niecne czyny. Radny ustalił, że piaskowa modernizacja drogi przez Grzędę nie jest dziełem Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie koło Bartoszyc. Dyrektor Łomecki zaprzeczył, aby taką "naprawę" wykonali "jego ludzie".

Najpewniej to jakaś prywatna inicjatywa. Dyrektorowi trzeba uwierzyć, bo - przy okazji - zapewnił, że drogowcy z Bartoszyc już dziś (26 kwietnia 2013 r.) zajmą się naprawą uszkodzonego przez maszynę rolniczą odcinka drogi w Grzędzie, w kierunku Janowca.

Internautów z Grzędy prosimy o potwierdzenie, czy rzeczywiście prace się rozpoczęły (tak na wszelki wypadek i w celu wywierania medialnego wpływu na drogowców). Z zapewnień dyrektora Łomeckiego przekazanych Markowi Dominiakowi wynika, że na uszkodzonym odcinku ma być wylany nowy dywanik asfaltowy (za kasę z ubezpieczenia oraz ze środków własnych ZDP). Nie wiem, co z pozostałymi dziurami, chwilowo zapiaszczonymi. Może i te dziury drogowcy, nie chcąc niszczyć własnych sprzętów mechanicznych, naprawią.

Dyrektor Łomecki przekazał Markowi Dominiakowi (a on mnie) dobre wieści także dla mieszkańców innych miejscowości. W Unikowie ma być wykonany chodnik, w naszej gminie pojawić się i pracować równiarka, a już wkrótce odbędzie się spotkanie w sprawie ulicy Kolejowej w Bisztynku.

Obietnice już padły. Teraz czekamy na czyny. Zobaczymy - na początek - czy dziś coś się ruszy w Grzędzie.

Andrzej Grabowski - 26.04.2013 r.

Napisali do nas po publikacji:

Witam Pana.
Piszę do Pana odnośnie artykułu o Grzędzie. To dziwne, że dyrektor Łomecki zaprzeczył. To kto inny jak nie "drogówka" ma pomarańczowe wozy załadowane gigantyczną ilością piasku, ubijarki do piasku i pracowników poubieranych w typowe jak dla drogówki kamizelki???

Teraz to żałuję, że nie zrobiłam zdjęć podczas pracy tych "dobrych dusz", które robiły to z własnej inicjatywy :)
Pozdrawiam
Mieszkanka Grzędy


Radny powiatu bartoszyckigo Marek Dominiak napisał:
Wczoraj, podczas obrad Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich i dzisiaj na XXX sesji Rady Powiatu dużo mówiliśmy o katastrofalnym stanie dróg w ogóle w miejscowościach i łączących je w powiecie bartoszyckim.

Po wystąpieniu na sesji radnego T. Pencarskiego w sprawie tragicznego stanu dwóch dróg w m. Górowo Ił. i moim apelu adresowanym do Parlamentarzystów RP z terenu Warmii i Mazur (tekst poniżej) rozpoczęła się licytacja radnych z innych terenów powiatu w tej sprawie.

Po wystąpieniach radnych głos zabrał dyr. ZDP K.Łomecki. Między innymi mówił, że: ma zbyt mały budżet, w tym roku z tzw. "schetynówek" zostanie dokończony odcinek drogi Kandyty-Kwiatkowo. Cząstkowe remonty dróg w powiecie się rozpoczęły, tzw. nakładki "wytrzymują" 12-15 lat. Ze słów starosty: "w tej kadencji (2010-2014) zaplanowaliśmy dokończenie dwóch dróg i przejście z remontem drogi na Bisztynek".

Dodam jeszcze, że w końcu udało się, telefonicznie ustalić termin spotkania i wizji lokalnej ul. Kolejowej na 14 maja 2013 r., na godz. 12.00 (tel. uzgodnienie terminu zapadło między v-ce Starostą J. Dąbrowskim a p-cym Rady Miejskiej w Bisztynku Z. Filipczykiem.

Zaraz po sesji rozmawiałem z dyr. Łomeckim w sprawie piasku w dziurach w m. Grzęda. Nastąpiło nieporozumienie. ZDP zasypywał te dziury ale kruszywem po oczyszczanych dziurach na zaoranej drodze a nie piaskiem.

Zarząd i Rada Powiatu mają zastanowić się nad apelem, jaki przygotowałem i wręczyłem każdemu radnemu i w tej lub lekko zmienionej formie przesłać go do naszych parlamentarzystów i premiera.

Marek Dominiak

Apel do parlamentarzystów z Warmii i Mazur o poprawę stanu dróg na terenie powiatu bartoszyckiego i woj. warmińsko-mazurskiego.

W związku z katastrofalnym stanem dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu Rada Powiatu Bartoszyckiego zwraca się z apelem do Rządu i Parlamentu RP o zwiększenie środków finansowych na remonty i bieżące utrzymanie tych dróg. Z roku na rok stan techniczny tych dróg jest coraz gorszy a środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych coraz mniejsze.

Brak środków na obwodnicę Olsztyna i drogi szybkiego ruchu przez nasze województwo pokazuje, że warmińsko-mazurskie ma być skansenem dla odwiedzających z Polski i zagranicy. Takie dyskusje toczyły się w różnych środowiskach i w mediach.

W większości na terenie woj. warmińsko-mazurskiego znajdują się gminy, a tym samym powiaty wiejsko-miejskie na terenie których prowadzona jest produkcja rolna. Dlatego drogi o których wcześniej wspomnieliśmy nie tylko służą do komunikacji ale są elementarną częścią bytu i pracy ludzi tu mieszkających.

Bartoszyce, 26.04.2013

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013