Aktualności >>> Działo się w Grzędzie >>>

 .: Grzędowska majówka

Grzędowska majówka.
Muzyka poważna w kościele i wiejski piknik

Nudzić się na "Grzędowskiej majówce" nie można było i poświadczono to specjalnym certyfikatem. Tym razem oprócz sołeckiego pikniku była też uczta dla duszy. W kościele koncert dał olsztyński zespół kameralny Pro Musica Antiqua.

Sołectwo Grzęda w gminie Bisztynek bawiło się dziś (7 maja) doskonale. Na "Grzędowską majówkę" przybyli nie tylko mieszkańcy wsi, ale także rowerowa wycieczka z Bisztynka i mieszkańcy Reszla oraz innych okolicznych miejscowości. Nie zabrakło władz samorządowych, czyli radnych i burmistrza Marka Dominiaka.

Najpierw w kościele odprawiono nabożeństwo majowe. Później ks. proboszcz Wojciech Puszcz mówił o historii wsi i kościoła. W zabytkowych murach świątyni zabrzmiała następnie muzyka poważna (choć czasem też mniej poważna).

Koncert dał olsztyński zespół kameralny Pro Musica Antiqua. Tym razem zespół wystąpił w czteroosobowym składzie. Muzycy zaprezentowali popularne i mniej popularne utwory doskonale brzmiące we wnętrzu o znakomitej akustyce.

Po koncercie rozpoczęła się biesiada. Można było spróbować wybornej grochówki, bigosu lub kiełbas i kaszanki z grilla, albo też ciast specjalnie upieczonych na tę okazję. W trakcie pikniku kwiaty otrzymała najstarsza mieszkanka Grzędy, pani Krystyna Kaliszewska, która przybyła do tej wsi 70 lat temu jako nastolatka a później przez wiele lat była nauczycielką i dyrektorem szkoły w Grzędzie. Zebrani odśpiewali jej gromkie "Sto lat".

Goście "Grzędowskiej majówki" otrzymali specjalne certyfikaty uroczyście zaświadczające udział w tym wydarzeniu.

"Uroczyście zaświadczamy o udziale w "Grzędowskiej majówce", na którą przybywszy, nie bacząc na trudy podróży, skosztowania potraw nie odmówił, grzecznie się zabawiał, zaś ziewaniem przy zgromadzonych się nie zhańbił" - czytamy w certyfikacie.

Możemy zapewnić, że ziewaniem się nie zhańbiliśmy, bo w żadnym momencie majówki nudno nie było. Już wkrótce na antenie Radia Olsztyn będzie można posłuchać reportażu jaki realizowała na miejscu Alicja Kulik. O terminie audycji z cyklu "Małe ojczyzny" poinformujemy specjalnym komunikatem.

Dla dopełnienia informacji dodajmy, że rowerzyści z "rOwerOwej gminy Bisztynek", aby dojechać na majówkę i potem do domów pokonali 24,14 km a w wycieczce wzięło udział 14 osób.

Andrzej Grabowski - 08.05.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016