Aktualności >>> *Gwiazdkowy Wieczór* mieszkańców gminy i miasta >>>

 .: *Gwiazdkowy Wieczór* przyciągnął tłumy mieszkańcow

*Gwiazdkowy Wieczór* w Bisztynku

Organizatorzy dziękują:
Sponsorom prywatnym:

Janowi Wójcikowi, Krystynie Zawistowskiej, Zbigniewowi Filipczykowi, Katarzynie i Dariuszowi Oniszkom, Irenie Siniuk, Barbarze Sikorskiej, Mariannie Domżalskiej, Tersie Kolasa, Annie Adamus, Maryli Celej, Annie Trukawka, Teresie Pawlikowskiej, Jolancie Jasiorskiej, Franciszce Kuczyńskiej, Stanisławie Zysk, Teresie Depta, Bożenie Dąbrowskiej

Sponsorom instytucjonalnym:

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Międzygminnemu Zakładowi Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych "Sękity", restaruracji "Marysieńka", Przedszkolu Samorządowemu w Bisztynku.

"Gwiazdkowy Wieczór" zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej i Klub Kobiet Aktywnych, przy współpracy sponsorów oraz innych osób dobrej woli, przyciągnął wczoraj (17. grudnia 2011r.) do sali widowskowej OKiAL kilkaset osób - mieszkańców miasta i gminy Bisztynek. Nikt z tych którzy przybyli na imprezę nie mógł żałować poświęcenia ponad dwóch godzin sobotniego wieczoru.

Przedświąteczny "Gwiazdkowy Wieczór" miał charakter imprezy środowiskowej, której głównym akcentem były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Nie obyło się więc bez życzeń świątecznych i noworocznych, które złożył burmistrz Bisztynka Jan Wójcik oraz prowadzące wieczór Magdalena Gutkowska i Agnieszka Kobryń.

Wieczór rozpoczęły kolędą "Iskierki", czyli zespół wokalny działający przy OKiAL z solistką Dianą Kuczyńską. Potem powitano licznie przybyłych mieszkańców, a Agnieszka Kobryń przedstawiła publiczności Klub Kobiet Aktywnych - współorganizatora wieczoru. Klub powstał w kwietniu 2011 roku i skupia 10 energicznych pań z Bisztynka. O inicjatywach aktywnych pań pisaliśmy wcześniej. Jedną z inicjatyw (wszystkie zakończone sukcesem!) było założenie zespołu wokalnego dorosłych, zwanego czasem chórem dorosłych, który zadebiutował na estradzie podczas "Gwiazdkowego Wieczoru", ale o tym nieco później...

Pierwszą prezentacją umiejętności aktorskich było przedstawienie najmłodszych, czyli dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku. Dzieciaki wystąpiły w jasełkowym, dowcipnym przedstawieniu wyreżyserowanym przez Agnieszkę Komstę i Halinę Meszko. Salwy śmiechu publiczności wzbudzały zwłaszcza diabełki telefonujące do swego "szefuncia".

Potem przyszła kolej na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu nieco starszych dzieci uczestniczących w zajęciach koła teatralnego OKiAL. Spektakl w reżyserii Krystyny Kosmali i z gitarową oprawą muzyczną w wykonaniu Agnieszki Romanowskiej zebrał również gromkie oklaski publiczności zwłaszcza, że niektóre postaci nie szczędziły Herodowi słów obraźliwych.

Oba widowiska dzielił występ dziewcząt z zespołu "Iskierki" oraz solowy występ Diany Kuczyńskiej śpiewającej kolędy polskie.

Przerwę w występach scenicznych wypełniła konsumpcja pierogów, pryncypałków i wypieków świątecznych przygotowanych przez panie z miasta oraz Sułowa i Paluz, a także piekarni "Okruszek" w Bisztynku. Do potraw i słodyczy nie było łatwo się dostać. Ich wydawaniem zajmowali się wolontariusze działający przy OKiAL, ubrani w mikołajowe czapeczki. Uwijali się jak w ukropie, aby każdy mógł spróbować wyjątkowych smakołyków.

Gwiazdą "Gwiazdkowego Wieczoru", albo "gwoździem wieczoru" - jak to określiła konferansjerka - był występ niezwykle stremowanych dorosłych, z zespołu wokalnego dorosłych. Zespół powstał około 2 miesiące wcześniej. Został przygotowany i prowadzony był podczas występu przez Nataszę Ciążyńską-Majewską - profesjonalną instruktorkę śpiewu. "Spiritus movens" tego zespołu była i jest Władysława Bryl, która zajmowała się wcześniej rekrutacją i namawianiem śpiewaków do śpiewania wspólnego. Udało się!

Udało nam się porozmawiać, przed wejściem na scenę, z niektórymi śpiewakami. - Boję się jak dziecko i nie wiem dlaczego - mówiła jedna ze śpiewaczek. Mężczyźni zachowywali pozory i próbowali pokazać się jako "twardziele" lekceważący "zagrożenie", ale widać było wyraźnie, że i im udzieliły się nerwy przed debiutanckim pokazaniem swych umiejętności wokalnych.

Aby poprawić wszystkim śpiewakom nastroje publiczność zgotowała im już na wstępie owację. Jedna ze śpiewaczek zażartowała nawet, że trzeba zejść ze sceny, bo brawa już były...

Brawa były jednak także po każdej z zaśpiewanych przez zespół kolęd polskich, a występ zakończył się bisem (co przewidzieliśmy w naszym zaproszeniu na wieczór). Na *bis* zaśpiewano "Czerwone jabłuszko", czyli coś z repertuaru ludowo-biesiadnego w którym zespół będzie się specjalizował.

Warto było spędzić wczorajszy wieczór w sali widowiskowej OKiAL. Ci, którzy nie byli niech zgrzytają zębami i żałują. Będą musieli poczekać do kolejnej imprezy i kolejnych występów dzieci, młodzieży i zespołu dorosłych. Kiedy kolejna impreza? Jak się dowiemy to poinformujemy :-)

Poczas "Gwiazdkowego Wieczoru", każdy mógł oglądać i nabyć wyjątkowej urody ozdoby świateczne i przedmioty użytkowe wykonane przez nasze, miejscowe artystki i rękodzielniczki. Pokaz i kiermasz zorganizowało stowarzyszenie "Bisztynek-Kulturowo". Tę informację publikujemy "na końcu", bo okazało się, że nie tylko "miejscowe" artystki wystawiły swe prace. Była wśród nich także mieszkanka Reszla, która zapytała... "Dlaczego w Reszlu nie ma takich wspaniałych imprez?". I tym pytaniem, na które odpowiedzi nie znamy, kończymy naszą relację z naprawdę wspaniałej imprezy.Oglądaj filmy z wieczoru w osobnym oknie:

Część I - D. Kuczyńska i "Iskierki", powitanie gości, życzenia burmistrza >>>
Część II - Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku >>>
Część III - Grupa wokalna "Iskierki" i Diana Kuczyńska >>>
Część IV - Jasełka w wykonaniu dzieci z Koła Teatralnego OKiAL >>>
Część V - Zespół wokalny dorosłych w swym debiucie przed publicznością >>>


Część I. Diana Kuczyńska i "Iskierki", powitanie, życzenia od burmistrza, prezentacja Klubu Kobiet Aktywnych.Część II. Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku.Część III. Grupa wokalna "Iskierki" i Dinana KuczyńskaCzęść IV. Występ dzieci z Koła Teatralnego w OKiAL.Część V. Występ zespołu wokalnego dorosłych.

Publikowane tu komentarze są opiniami osób zamieszczających je, a nie redakcji strony. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających normy prawne, normy współżycia społecznego, dobre obyczaje, zawierające słowa wulgarne, obelżywe itp. Zastrzegamy sobie również prawo do usunięcia wpisu dokonanego bez wpisania pseudonimu lub nicka (wpisy Anonim) Użytkownik zamieszczający opinię lub komentarz zgadza się jednocześnie na ujawnienie swego adresu IP, który będzie widoczny, po kliknięciu ikonki obok pseudonimu. Redakcja zastrzega też sobie prawo do blokowania określonych adresów IP w przypadku ustawicznego łamania opisanych wyżej zasad.

Andrzej Grabowski - 18.12.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011