Aktualności >>> Gwiazdkowy Wieczór 2012 w Bisztynku >>>

 .: Świąteczna atmosfera w Bisztynku

Gwiazdkowy Wieczór 2012 w Bisztynku

W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził mieszkańców Bisztynka i okolicznych miejscowości, którzy przybyli do Szkoły Podstawowej w Bisztynku, Gwiazdkowy Wieczór 2012, czyli impreza środowiskowa zorganizowana przez Ośrodek kultury i Aktywności Lokalnej wraz z Klubem Kobiet Aktywnych w Bisztynku.

Kolejny już "Gwiazdkowy Wieczór" (pierwsza taka impreza odbyła się w 2011 roku i była rozwinięciem corocznych spotkań wigilijnych) złożyły się występy mieszkańców Bisztynka w wieku od przedszkola do późnej... młodości.

Tłum mieszkańców Bisztynka i okolicznych miejscowości powitały dziewczęta z zespołu "Bez nazwy" działającego prezy OKiAL w Bisztynku. Wszystkich zebranych powitała następnie dyrektorka OKiAL Magdalena Gutkowska. Odczytała m.in. list z życzeniami śiątecznymi dla mieszkańców od burmistrza Bisztynka Jana Wójcika, który z powodów służbowych nie mógł być na spotkaniu.

Kolędy polskie a'capella wykonały przedszkolaki z Bisztynka i za to wykonanie otrzymały ogromne brawa. Aniołki z przedszkola zajęły się potem rozdawaniem, zebranym na sali, sianka na stół wigilijny.

Debiut sceniczny zaliczył, nowopowstały zespół wokalny "Maluchy" działający przy OKiAL. Maluchy wykonały kolędy i pastorałki w aranżacji i stylizacji country. Grupa teatralna dzieci działająca przy OKiAL dała dowcipne w formie i treści przedstawienie jasełkowe. Śmierć i diabły z tego przedstawienia usiłowały przestraszyć publiczność wyglądem i kosą, ale chyba się nie udało.

Na estradzie wystąpiły też ponownie dziewczęta z zespołu "Bez nazwy" ze świątecznym repertuarem, a poźniej, również bożonarodzeniowy repertuar zaprezentował zespół wokalny dorosłych "Mozaika".

Wieczór był też okazją do zaprezentowania własnoręcznie wykonanych, przez społeczności z Sątop, Wozławek i Prosit, ozdób choinkowych oraz łańcuchów na choinki. Choinki przystrojone ozdobami wykonanymi przez mieszkańców wsi stały na sali, ciesząc oczy zebranych uczestników imprezy.

W sali prezentowane były dwa łańcuchy wykonane z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Mieszkańcy Prosit wykonali łańcuch o długości 80 metrów, a połączone siły sątopskie, czyli tamtejsza świetlica środowiskowa, szkoła, zerówka, filia biblioteczna i punkt przedszkolny wykonały łańcuch o długości 300 metrów, który dekorował całą salę gimnastyczną w której impreza się odbywała. Do dekoracji sali nie użyto całego łańcucha, bo się nie zmieścił. Duża jego część pozostała zwinięta. W kolejnym roku trzeba będzie użyć... znacznie większej sali.

Wokalistki i wokaliści z "Mozaiki" sprawili niespodziankę swojej instruktorce i dyrektorce ośrodka kultury. Obie panie otrzymały podziękowania za pracę z zespołem. Obu wręczono "Gwiazdy Betlejemskie".

Podobne podziękowania otrzymały od Magadaleny Gutkowskiej przedstawicielki Klubu Kobiet Aktywnych w Bisztynku na początku wieczoru.

Władysława Bryl złożyła też specjalne podziękowania wszystkim, kórzy włączyli się w akcję "Kwiatek dla Bisztynka". W sposób szczególny, za cierpliwość i spełnianie wszystkich "kwiatowych fanaberii", podziękowała Mariuszowi Drozdowskiemu z Urzędu Miejskiego w Bisztynku.

Po występach przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. Ton śpiewom nadawała "Mozaika", ale we wspólne wykonanie, tak znanych wszystkim pieśni, włączyła się cała sala.

Każdy mógł też skosztować pysznego barszczu wigilijnego, ciast i dań wigilijnych przygotowanych przez firmy i osoby prywatne.

W organizację "Gwiazdkowego Wieczoru" włączyli się finansowo lub przygotowując dania, ciasta i własne wyroby, albo wspomagając organizacyjnie:

restauracja "Marysieńka", piekarnia "Biełowieżec", piekarnia "Okruszek", Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, filie biblioteczne w Prositach, Wozławkach i Sątopach-Samulewie, świetlica środowiskowa w Sątopach-Samulewie, państwo Krawieccy, Hanna Adamus, Teresa Kolasa, Elżbieta Sobczyk, Teresa Pawlikowska, Władysława Bryl, Maria Domżalska, Teresa Zielonka, Danuta Garczyńska, Ewa Speruda, Irena Abramczyk, Joanna Piegat, Irena Siniuk, Maria Mądrzejewska, Krystyna Giełżecka, Helena Ciach, Wioletta Jakubiak, Urszula Dziadak, Ewa Ptaszyńska, Maria Dejnak, Halina Mucha, Tadeusz Jakubczyk, Aniela Janik, Danuta Paszkowska, Renata Rucińska, Krzysztof Speruda, Justyna Speruda, państwo Furgałowie i państwo Iwanykowie.

A teraz zapraszamy do wysłuchania nagrań i obejrzenia naszej fotorelacji w "Gwiazdkowego Wieczoru 2012".

Zespół wokalny "Bez nazwy" działający przy OKiAL w Bisztynku. Posłuchaj i/lub pobierz nagranie >>>

Zespół wokalny "Maluchy" działający przy OKiAL w Bisztynku. To ich debiut sceniczny. Posłuchai i/lub pobierz nagranie >>>

Mieszkańcy Bisztynka i okolic w kolędach "Cicha noc" i "Dzisiaj w Betlejem". Posłuchaj i/lub pobierz nagranie >>>Andrzej Grabowski - 15.12.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012