Aktualności >>>  Zaprezentowali romską kulturę >>>

 .: Koncert Hitano w Sątopach-Samulewie

Romski, olsztyński zespół Hitano
wystąpił w Sątopach-Samulewie

"Granie na peronie" to kolejny pomysł organizowania koncertów i wydarzeń kulturalnych w nietypowych miejscach. Tym razem zespół Hitano zagrał na placu przy dworcu kolejowym w Sątopach - Samulewie. Koncert zorganizował ośrodek kultury w Bisztynku.

Hitano to olsztyński, romski zespół prezentujący kulturę Romów. Grają i śpiewają w cygańskich rytmach. Ich koncerty okraszone są barwnymi strojami, tańcami, solowymi występami tancerek. Tak było także w Sątopach-Samulewie, gdzie zespół koncertował na placu przed dworcem kolejowym.

To kolejna z inicjatyw ośrodka kultury w Bisztynku polegająca na organizowaniu wydarzeń kulturalnych w nietypowych miejscach.

Występy artystów Hitano przyciągnęły setki widzów z Sątop-Samulewa, ale także Bisztynka, Bęsi, Reszla. Niektórzy widzowie tańczyli, inni rytmicznie klaskali. Zauważyliśmy, że niektóre z dziewczynek własnymi spódnicami naśladowały ruch sukien tancerek. Koncert spodobał się publiczności.

Zobaczcie film i galerię zdjęć. W czasie koncertu prowadzone były relacje na żywo. Ich zapis mozna zobaczyć na facebookowym profilu "Gońca Bartoszyckiego" >>>

Andrzej Grabowski - 18.06.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017