Aktualności >>> Studenci zaprojektowali wygląd skweru przy CIT >>>

 .: Mamy nadzieję, że urząd pomoże studentom

Studenci chcą zagospodarować skwer
przy Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku

Koło Naukowe Architektów Krajobrazu "HORYZONT" z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego chce zagospodarować skwer przy budynku CIT w Bisztynku. Opracowali projekt, koncepcję jego urządzenia. Nam się ten projekt podoba. Mamy też nadzieję, że spodoba się władzom miasteczka i dzięki studentom zostanie zrealizowany.

Koło Naukowe Architektów Krajobrazu "HORYZONT" powinno być znane stałym czytelnikom naszego portalu. Parę miesięcy temu, dzięki głosom z Bisztynka (oczywiście nie tylko z Bisztynka) koło zwyciężyło w plebiscycie kół naukowych. W konkursie tym, organizowanym przez znaną markę jogurtów, koło było jedynym reprezentantem naszego województwa.

Mieszkańcy Bisztynka pomogli w głosowaniu więc studenci postanowili się odwdzięczyć. Już po opisywanym sukcesie zwrócili się do władz naszego miasteczka z propozycją przeprowadzenia warszatów architektury krajobrazu i zagospodarowania dowolnego z nieurządzonych jeszcze miejsc w miasteczku. Jak wiecie, takich miejsc w Bisztynku nie brakuje.

Ostatecznie wybrano skwer przy nowym budynku Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Findera. Eliza Krawiecka - szefowa KNAK "HORYZONT" pod opieką dra inż. Mariusza Antolaka opracowała projekt koncepcyjny zagospodarowania tego skweru, którego wizualne założenia przedstawiamy w galerii poniżej.

Jeśli studenci z koła otrzymają wsparcie finansowe i rzeczowe (materiały) z urzędu w Bisztynku to do prac przystąpią w dniach 6-7 września 2013 r. Studenci liczą tez na pomoc mieszkańców miasta zwłaszcza przy zakupie niektórych nasadzeń. Jeśli wśród naszych Czytelników są osoby skłonne do wsparcia finansowego takich zakupów prosimy o kontakt.Andrzej Grabowski - 21.08.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013