Aktualności >>> Zlot szkół im. Jana Pawła II >>>

 .: Przywieźli puchar ze zlotu szkół im. Jana Pawła II

WZIĘLI UDZIAŁ W ZLOCIE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

W "Hosianum", w Olsztynie, odbył się zjazd szkół z terenu archidiecezji warmińskiej, noszących imię błogosławionego Jana Pawła II. Brali w nich udział także przedstawiciele Gimnazjum Publcznego w Bisztynku i... przywieźli puchar.

Dnia 12 maja 2011r. w Wyższym Seminarium Duchownym "Hosianum" odbył się Archidiecezjalny Zjazd Szkół im bł. Jana Pawła II. Rozpoczął się on Mszą św. w kościele seminaryjnym, z udziałem uczniów szkół gimnazjalnych. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. abp Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński.

W spotkaniu wzięło udział 20 szkół z terenu archidiecezji warmińskiej. Z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku na spotkanie udała się delegacja młodzieży wraz z dyrektorem Mirosławem Domżalskim i ks. Sławomirem Brewczyńskim. Młodzież rywalizowała w zawodach sportowych oraz uczestniczyła różnych warsztatach.

Nasi gimnazjaliści zwyciężyli w konkurencji polegającej na strzelaniu rzutów karnych w piłkę nożną. Zadanie nie należało do łatwych, gdyż w bramce stanął jeden z bramkarzy OKS 1945. Chłopcy strzelali jednak takie "bomby", że nie mógł sobie z nimi poradzić. (Na filmie widać akurat obroniony strzał Waldka Bulli:-)) Za zwycięstwo w tej konkurencji otrzymali okazały puchar, gadżety (szaliki, proporczyki, plakaty itd.) OKS 1945, a dyrektor otrzymał też 3 bilety na mecz OKS-u, które obiecał rozdać najlepszym uczniom.Andrzej Grabowski - 17.05.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011