Aktualności >>> O powodzenie na polowaniach >>>

 .: Św. Hubert patron myśliwych

Myśliwi z koła "Sójka" uczcili św. Huberta

Myśliwi z koła łowieckiego "Sójka" w Bisztynku świętowali dziś dzień swego patrona, świętego Huberta. W kościele parafialnym odprawiono Mszę św. w ich intencji.

Zimowy sezon polowań myśliwi rozpoczynają zwykle w dniu lub po dniu świętego Huberta - patrona łowczych. Dzień świętego Huberta przypadał akurat dziś - 3 listopada 2013 r. W kościele w Bisztynku odprawiona została, z tej okazji, Msza św. w intencji myśliwych i ich rodzin. Myśliwi zgromadzili się na niej licznie, z pocztem sztandarowym koła oraz zaproszonymi gośćmi. Polowania zwanego Hubertusem dziś nie organizowali. Dowiedzieliśmy się, że ma się odbyć za tydzień.

W trakcie Mszy ks. proboszcz Janusz Rybczyński życzył myśliwym powodzenia na polowaniach, tak aby nigdy nie wracali z polowań z pustymi rękami. Życzył im też, by w czasie długich godzin oczekiwania na zwierzynę, na ambonach i podestach znaleźli chwilę na rozmyślania o Bogu nie tak, aby na niego tylko popatrzeć z ciekawością, ale i przyjąć do swego domu. Było to nawiązanie do dzisiejszej ewangelii i zawartej w niej opowieści o celniku Zacheuszu.Andrzej Grabowski - 03.11.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013