Aktualności >>> Odwiedziny z Indonezji >>>

 .: Lekcja o Indonezji

Lekcja o Indonezji

         W dniu 7 lutego 2008 roku w Gimnazjum w Bisztynku odbyło się pierwsze spotkanie w cyklu "Spotkania z inną kulturą" młodzieży gimnazjalnej z zakonnikiem - werbistą o. Hubertem WEA.

         To z pochodzenia Indonezyjczyk, urodzony na wyspie Flores, który obecnie pracuje w Polsce. Młodzież zapoznała się z kulturą, historią, tradycją Indonezji. Miała możliwość posłuchania śpiewu w wykonaniu O. Huberta, a uczennice mogły "przymierzyć" stroje, w których na co dzień chodzą indonezyjskie kobiety.

Herbert WEA

urodzony 1979 w Indonezji, na wyspie FLORES. Ma 4 rodzeństwa - 3 siostry i 1 brata. Do OO. Werbistów wstąpił 1998 roku . Po 4 latach został wysłany przez przełożonych do Polski na kontynuacje studiów. Do Polski przybył 17.10.2002 r. Po przyjeździe został skierowany na Uniwersytet Poznański w celu nauczenia się języka polskiego. Po 8 miesiącach przyjechał do Pieniężna i podjął studia teologiczne. Święcenia kapłańskie przyjął 28 sierpnia 2007 roku w Indonezji. Po powrocie do Polski przełożeni skierowali Go do pracy w parafii św. Arnolda w Olsztynie na Redykajnach, gdzie pełni funkcje wikariusza.

ks. Janusz Rytuba, fot. Janusz Rytuba - 18.02.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008