Aktualności >>> Ośrodek kultury gościł podopieczne DPS >>>

 .: Dziewczęta z DPS zaprezentowały swoją twórczość

"Inspiracje Artystyczne" podopiecznych DPS

Dziewczęta z Domu Pomocy Społecznej zaprezentowały swoja twórczość poza murami ich domu. W ośrodku kultury w Bisztynku odbyła się wystawa ich prac plastycznych oraz pokazy taneczne. To efekt ścisłej współpracy DPS i OKiAL.

Wczoraj (18 czerwca) w salach ośrodka kultury w Bisztynku swoją twórczość artystyczną zaprezentowały podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku.

- Dzisiejszemu wydarzeniu nadaliśmy hasło "Jesteśmy z Bisztynka" - mówiła siostra Arkadia, dyrektor Domu Pomocy Społecznej, dziękując dyrektor ośrodka Wioletcie Jaskólskiej za możliwość prezentacji przy większej publiczności, za możliwość uczestniczenia w zajęciach i warsztatach organizowanych w ośrodku.

- Nie chcemy, aby mówiono o nas, że jesteśmy tylko z DPS-u. Niektóre z naszych dziewcząt mieszkają tu już od 40 lat. Jesteśmy więc z Bisztynka, tym bardziej, że uczestniczymy we wszelkich wydarzeniach miejskich i kulturalnych - wyjaśniała hasło imprezy s. Arkadia.

Wioletta Jaskólska i pracownice OKiAl zostały, w podziękowaniu, uhonorowane kwiatami.

A jaką twórczość zaprezentowały dziewczęta z DPS? Była to wystawa prac plastycznych (akwarela, haft, rysunek, grafika oraz rzeźba) oraz prezentacje taneczne. Na scenie pojawiły się dziewczęta tworzące zespół taneczny Czkawka. Były też indywidualne prezentacje tańca hip-hop oraz tańca z wachlarzami.

Wieczór uzupełniły prezentacje grup działających w ośrodku kultury. To grupa teatru światła z ledowymi poi oraz grupa teatralna Bagatella z przedstawieniem "Romcio i Julcia".

Prezentacjom artystycznym towarzyszył kiermasz prac podopiecznych DPS i słodki poczęstunek.

Andrzej Grabowski - 19.06.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016