Aktualności >>> Nauczyli się podstaw obsług komputera >>>

 .: Szkolenia komputerowe w bibliotece

Internet bez granic w bibliotece

Podstawowych umiejętności posługiwania się komputerem i korzystania z zasobów Internetu nabyło jedenaścioro mieszkańców Bisztynka, w wieku 45+, podczas zorganizownego w Bibliotece Publicznej w Bisztynku szkolenia.

W Bibliotece Publicznej w Bisztynku w dniach 18.07- 29.07. 2014 r. odbyły się bezpłatne szkolenia komputerowe. Projekt „Internet bez granic” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Szkolenie obejmowało 6 spotkań po 4 godziny, w których udział wzięło 11 osób po 45 roku życia. Skierowane było do osób nie posiadających umiejętności korzystania z komputera i Internetu.

Szkolenia miały na celu zwiększenie poziomu motywacji i umiejętności posługiwania się narzędziami nowoczesnych technologii informatycznych i korzystania z usług świadczonych za pośrednictwem Internetu.

Podczas zajęć uczestnicy nabyli umiejętności:
- praktycznego posługiwania się niektórymi programami (np. edytorami tekstu),
- wykorzystania treści dostępnych w Internecie,
- dokonywania zakupów w sklepach internetowych,
- komunikacji z innymi osobami za pomocą Internetu.

Każdy z uczestników otrzymał materiały do ćwiczeń, oraz na zakończenie certyfikat umiejętności. Wszyscy uczestnicy aktywnie brali udział w szkoleniach, oraz z uśmiechami na twarzach wychodzili ze szkoleń. Szkolenia były prowadzone w miłej atmosferze, przez bardzo sympatycznego trenera.

Justyna Kwaśniewska - 01.08.2014 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2014