Aktualności >>> Inauguracja sportowego roku szkolnego w Nowym Mieście Lubawskim >>>

 .: Rozpoczęli szkolny rok sportowy

Inauguracja sportowego roku szkolnego

W Nowym Mieście Lubawskim zainaugurowano nowy sportowy rok szkolny 2013/2014. Reprezentacja gimnazjum w składzie: sztafeta szwedzka i nauczyciel wychowania fizycznego przywiozła do szkoły dwa puchary i medal. Za bieg i wyścig kajakowy.

24 września 2013 r. w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014. W uroczystym rozpoczęciu uczestniczyli między innymi: Alicja Rutecka - dyr. Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Ewa Dembek - Starosta nowomiejski, Józef Blank - Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Marek Szter - wicekurator, Wacław Wasiela - p-cy WM SZS oraz wielu innych.

Oferta sportowa zaproponowana przez organizatorów była bardzo szeroka i objęła 30 dyscyplin i konkurencji sportowych. Być może duży wybór sportowy oraz położenie Nowego Miasta Lubawskiego w naszym województwie spowodowała, że nie wszystkie zawody były mocno obsadzone. Być może jednak tego rodzaju propozycja będzie prekursorem takich zawodów w przyszłych latach.

Gimnazjum w Bisztynku wystawiło do zawodów męską "Sztafetę Szwedzką" - 100m - 200m - 300m - 400m. a ja wystartowałem w wyścigu kajakowym nauczycieli rzeką Drwęcą pod prąd na dyst. 1500 m. Przywieźliśmy dwa puchary i medal.

Moje pokolenie pamięta "wielkiego" polskiego biegacza śp. Bogusława Malinowskiego, którego trener Ryszard Szczepański gościł na tych zawodach. Miałem przyjemność porozmawiać z panem Ryszardem o dwóch wielkich biegach Bronka tj. kiedy zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych na dyst. 12000 m. w Limerick (1979) w Irlandii (biegali po kostki w błocie) oraz kiedy zdobywał Mistrzostwo Olimpijskie w Moskwie w 1980 roku na dyst. 3000m z przeszkodami (8:09,7 min.). Do tej pory nikt tego wyniku w Polsce nie poprawił. Trener wielokrotnie powtarzał, że jego podopieczny był bardzo, bardzo upartym w dążeniu do celu biegaczem.

Marek Dominiak - 25.09.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013