Aktualności >>> Rozdano 20 ton jabłek >>>

 .: Chrześcijańska Służba Charytatywna przywiozła jabłka

Ponad 20 ton jabłek
trafiło do mieszkańców gminy Bisztynek

Rozdysponowanie i rozdanie ponad 20 ton jabłek jakie dzięki Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej trafiło dziś do Bisztynka trwało tylko niecałe 2 godziny. Zainteresowanie polskimi, smacznymi owocami było olbrzymie.

Do Bisztynka trafił dziś transport ponad 20 ton jabłek. Zostały rozdysponowane do szkół, przedszkola, Domu Pomocy Społecznej, do zakładów pracy i wśród mieszkańców. Akcja wydawania skrzynek z jabłkami przebiegała niezwykle sprawnie. W ciągu mniej niż 2 godzin cały transport zniknął z placu targowego.

Było to możliwe dzięki współpracy przedsiębiorców dysponujących odpowiednim sprzętem oraz wolontariuszom - uczniom Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, którzy zajmowali się załadunkiem skrzynek na pojazdy odwożące je na miejsca docelowe.

To już druga taka akcja w Bisztynku. Podczas pierwszej, 15 marca gmina Bisztynek otrzymała około 17 ton jabłek. Oba transporty zorganizowała Chrześcijańska Służba Charytatywna.

- Jabłka pozyskujemy od producentów z okolic Grójca, którzy w swych magazynach mają setki ton jabłek, które nie trafiły na rynek rosyjski z powodu embarga - mówi Sylwester Walkiewicz z Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, filia w Lidzbarku Warmińskim.

- Producenci jabłek kontaktują się z nami a my za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego organizujemy transport do miejscowości, kóre chcą je przyjąć - wyjaśnia Walkiewicz.

Opowiada, że w organizacja prac związanych z rozładunkiem i rozdysponowaniem transportu jest wyjątkowo sprawna. Jabłka, dzięki ChSCh trafiły m.in. do Lidzbarka Warmińskiego i Lubomina.

- Akcja ma trwać do końca czerwca tego roku. Każda gmina może zwrócić się do nas o przywóz jabłek - informuje Walkiewicz.

Zainteresowanie jabłkami było olbrzymie. Wśród chętnych byli tacy, którzy chcieli za nie płacić. W związku z tym zainteresowaniem burmistrz Marek Dominiak, który nadzorował wydawanie jabłek, umówił się z Sylwestrem Walkiewiczem na kolejny transport za około 2 tygodnie.

Andrzej Grabowski - 22.04.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016