Aktualności >>> Ranny kierowca trafił do szpitala >>>

 .: Wypadek na drodze-lodowisku

Prapremiera festiwalowego przedstawienia jasełkowego

Zamiast kazania w kościele w Bisztynku, po mszy o godz. 12, miała miejsce prapremiera przedstawienia jasełkowego w wykonaniu dzieci z parafii, pod kierunkiem Krystyny Kijewicz. Jasełka przygotowane zostały na festiwal jasełek w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie.

Piętnaścioro młodych aktorow wcieliło się w postaci znane z przedstawień jaselkowych, podczas przedstawienia wystawionego dziś w kościele w Bisztynku. Podczas mszy o godz. 12 nie było kazania, za to wierni po nabożeńswie mogli zobaczyć jasełka przygotowane pod kierunkiem Krystyny Kijewicz, która poza reżyserią, obsadą, scenariuszem była też autorką wielu kostiumów wykorzystanych przez dzieci.

W jasełkach nie może zabraknąć i nie zbarakło świętej rodziny, aniołków, pastuszków i diabełków. Zwłaszcza te ostatnie były tak umazane sadzą piekielną, że trudno było rozpoznać, kto je gra.

Dzisiejszy pokaz był prawdziwą prapremierą przedstawienia. Jest ono przygotowane na festiwal jasełek odbywający się od wielu lat w bazylice św. Jerzego w Ketrzynie. Premierowe przedstawienie konkursowe zastanie zaprezentowane, przez aktorów z Bisztynka, w sobotę 17 stycznia.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Andrzej Grabowski - 11.01.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015