Aktualności >>> Jasełka w szkole w Grzędzie >>>

 .: W szkole w Grzędzie było świątecznie i wesoło

Jasełka w szkole w Grzędzie

Uczniowie z Grzędy przypomnieli przedstawieniem jasełkowym o prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia. 21 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie już od rana zapanowała przedświąteczna gorączka.

W klasach rozstawiano stoły z wigilijnym wystrojem i tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez uczniów i rodziców, pobrzmiewały kolędy i pastorałki, uczestnicy koła artystycznego przeistaczali się w jasełkowe postacie.

Wkrótce zgromadzono się na szkolnym holu aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe. Szkolni artyści ukazali widzom, że w przedświątecznym zamieszaniu i szale zakupów łatwo zatracić prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Mimo, że przesłanie jasełek miało poważny charakter, cały występ był wesoły, pełen śpiewów tańców i humorystycznych scenek, podczas których odbywała się odwieczna walka dobra ze złem. Chociaż w życiu nie zawsze tak bywa, ale nasze jasełka miały pozytywne zakończenie i dobro pod postacią aniołków odniosło bezapelacyjne zwycięstwo nad diabłami obrazującymi zło.

Po jasełkach odbyła się wspólna modlitwa, tradycyjne łamanie opłatkiem i składanie życzeń świątecznych. Dopełnieniem dnia była degustacja różnorodnych dań wigilijnych i wspólne śpiewanie kolęd. Szkolna kuchnia stanęła na wysokości zadnia i zaserwowała barszcz czerwony oraz pyszne pierogi z kapustą i grzybami. Mamy nadzieję, że podobny świąteczny nastrój panował również w domach rodzinnych całej szkolnej społeczności.

Przedstawienie jasełkowe zostanie powtórzone 6 stycznia 2013 r. o godz. 11.30 (po mszy). ZAPRASZAMY SERDECZNIE wszystkich chętnych - dorosłych również - na przeżycia estetyczne i duchowe doznania do Szkoły Podstawowej w Grzędzie na górny hol.Anna Augustyniak - Olszyńska - 03.01.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013