Aktualności >>> "Spotkanie przy choince" w Sątopach >>>

 .: Jasełkowa gala w szkole w Sątopach

"Spotkanie przy choince" w Sątopach

Prawdziwą przedświąteczną galę, dla mieszkańców i gości, zorganizowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Sątopach. "Spotkanie przy choince" przyciągnęło dziesiątki rodziców, babć i dziadków oraz osób nie związanych ze szkołą. I nie mogli żałować poświęcenia kilkudziesięciu minut na udział w przedstawieniach jasełkowych, w których główne role grali uczniowie wszystkich klas szkoły.

Zebranych, w nowej i pięknej sali gimnastycznej, powitała dyrektor szkoły Barbara Zasada. Słowo o Bożym Narodzeniu wygłosił ks. Leonard Klimek - proboszcz parafii w Sątopach. Potem przyszedł czas na przedstawienie w wykonaniu najmłodszych, czyli "zerówkowiczów". Było to tradycyjne przedstawienie jasełkowe, choć z elementami nowatorskimi, zwłaszcza w wykonaniu "Józefa", który do dość statycznych scen z jego udziałem dodał autorską choreografię z wykorzystaniem przepasającego jego ubiór sznura. Aktorski temperament pokazał nie tylko "Józef". Od czasu do czasu na "scenie" pojawiali się aktorzy nie uwzględnieni przez reżyserów w obsadzie. Te autorskie i "samowolne" popisy dodawały wiele uroku wszystkim przedstawieniom.

Dzieci z klas starszych wcieliły się w bajkowe postaci przybywające do stajenki w Betlejem. Nowonarodzonego Zbawiciela odwiedziła Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia, Smerfetka, Pszczółka Maja, Rybak, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Pinokio, Calineczka i inne baśniowe postaci. Zespół taneczny dał bardzo dynamiczny pokaz "Krakowiaka".

Najstarsi uczniowie, wystąpili z koncertem kolęd polskich oraz wcielili się w tradycyjne, kolędnicze Herody, Śmierci, Diabły, Turonie i Anioły. Na scenie pojawił się też św. Mikołaj.

Częścią imprezy był też kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez młodszych i starszych mieszkańców Sątop oraz poczęstunek i degustacja tradycyjnych wypieków światecznych oraz rewelacyjnych pierogów z kapustą i grzybami.

Nastrój zbliżających się świąt udzielił się wszystkim zebranym. Ów nastrój doprowadził do... historycznego pojednania Sątop z Bisztynkiem. W sposób pokazany na ostatnim zdjęciu galerii.

Uczniowie, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Sątopach składają - za naszym pośrednictwem - życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz jak najlepszego Nowego 2012 Roku wszystkim czytelnikom-internautom.Andrzej Grabowski - 17.12.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011