Aktualności >>> Spotkali się przy choince >>>

 .: W Sątopach spotkali się przy choince

Spotkanie przy choince w szkole w Sątopach

Zgodnie z przodków obyczajem i staropolską tradycją uczniowie i ich rodzice oraz pedagodzy Szkoły Podstawowej w Sątopach po raz drugi zorganizowali "Spotkanie przy choince", by czas oczekiwania na Dobrą Nowinę wypełnił czar kolęd i pastorałek.

Wieczór świąteczny pod hasłem "Niech kolęda serca budzi" odbył się w czwartek, 20 grudnia o godz. 17 w szkolnej sali gimnastycznej. Mimo mrozu w Szkole Podstawowej w Sątopach było gwarno i tłoczno. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście oraz mieszkańcy Sątop i okolicznych miejscowości. Przybyły całe rodziny 3-pokoleniowe: dzieci, rodzice i dziadkowie, aby obejrzeć występy artystyczne niemal wszystkich uczniów naszej szkoły.

Najmłodsi zaprezentowali tańce regionalne w pięknych kolorowych strojach i byli gwiazdami wieczoru. Brawom nie było końca. Przez pozostałą część wieczoru ze sceny płynęły dźwięki kolęd i pastorałek śpiewanych chóralnie oraz przez solistów, przeplatane poezją świąteczną. Natomiast uczniowie klasy drugiej zaprezentowali scenkę biblijną obrazującą narodziny Dzieciątka a klasa trzecia - wieczerzę wigilijną i zwyczaje wigilijne. Uczniowie z kółka teatralnego wprowadzili wszystkich w dobry nastrój prezentując humorystyczną scenkę z Herodem i wesołą kolędą szkolną.

Na koniec spotkania młodzi artyści odśpiewali popularną angielską kolędę i zaraz potem przybył św. Mikołaj ze Śnieżynką. Po krótkiej pogawędce przysiadł na fotelu a najmłodsi wdrapywali mu się na kolana i szeptali sympatycznemu "staruszkowi" swoje życzenia gwiazdkowe a potem częstowali się słodkościami i pozowali do zdjęć.

Życzenia świąteczne złożyli wszystkim przybyłym i ich rodzinom dyrektor Barbara Zasada, burmistrz Jan Wójcik oraz ksiądz proboszcz Leonard Klimek - życzyli wszystkim pięknych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Świąt, które dadzą wszystkim trochę radości i odpoczynku.

Po strawie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała. Zainteresowanie wśród odwiedzających budziła wystawa ozdób świątecznych i choinkowych oraz szopek bożonarodzeniowych. Można było zaopatrzyć się w jemiołę i wonne sianko. Dla smakoszy przygotowano stół z potrawami świątecznymi i ciastem oraz owocami. Z kubkiem barszczu w dłoni można było porozmawiać z dawno niewidzianymi znajomymi. Dużym wzięciem cieszyły się krokiety, uszka a także pierogi z kapustą i grzybami. Na deser serwowano ciasta, kawę i herbatę oraz słodycze.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, przyjaciołom szkoły, sponsorom za zasilenie worka św. Mikołaja, za przygotowanie potraw wigilijnych oraz za wsparcie organizacyjne.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą
pracownicy Szkoły Podstawowej w Sątopach


Elżbieta Rucińska - 23.12.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012