Aktualności >>> "Zabawa w teatr" z przedszkola w Bisztynku najlepsza na festwiwalu jasełek w Kętrzynie >>>

 .: I miejsce w festiwalu jasełek w Kętrzynie

Przeszkolaki z Bisztynka
wystawiły najlepsze przedstawienie jasełkowe

Przedszkolaki z Bisztynka uczestniczące w zajęciach teatralnych w grupie "Zabawa w teatr" są niepokonane. Od lat zajmują czołowe miejsca w Festiwalu Jasełek Akcji Katolickiej w Kętrzynie. Podobnie jak w roku ubiegłym, także w XVI festiwalu zajęły I miejsce.

W Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku od lat działa grupa teatralna "Zabawa w teatr". Jej obsada aktorska zmienia się w sposób naturalny. Przedszkolaki idą do szkoły, a ich miejsce zajmują młodsi artyści. Nie zmienia to jednak bardzo wysokiego poziomu artystycznego wystawianych przedstwień. Dbają o to panie: Halina Meszko i Agnieszka Komsta - nauczycielki z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku.

Festiwal Jasełek Akcji Katolickiej w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie organizowany jest już od 16 lat. Miał już nawet międzynarodowy charakter. Do rywalizacji, przed jury festiwalowym, stają grupy teatralne od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych oraz grupy z ośrodków pracy pozaszkolej. Rywalizacja przebiega w kategoriach wiekowych.

Grupa teatralna "Zabawa w teatr" z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku występowała w bazylice w Kętrzynie 11 stycznia 2013 roku i zwyciężyła.

Przypomnijmy. Przedszkolaki z Bisztynka zwycieżyły w festiwalu w roku 2009 >>>. W 2010 roku zajęły II miejsce. W roku 2012 przedszkolaki były niepokonane >>> i swój sukces potwierdziły w roku bieżącym. GRATULUJEMY AKTOROM I OPIEKUNKOM GRUPY TEATRALNEJ !!!

Obsada tegorocznego przedstawienia:

Kornelia Bojanowska, Mateusz Bichta, Wiktoria Czabrycka, Szymon Drozdowski, Stasio Grabowski, Oliwia Hołoweńczak, Amelka Kaczmarczyk, Natalka Koślacz, Julka Kozioł, Maja Kozoń, Martyna Kozoń, Andżela Mackiewicz, Kinga Majewska, Ola Maleszewska, Kornelia Mączarska, Zuzia Mic, Bartek Sobolewski, Michał Tkaczuk, Angelika Wasilewicz, Julka Żylińska.Andrzej Grabowski - 14.01.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013