Aktualności >>> Integracja międzygminna seniorów >>>

 .: Seniorzy z Korsz spotkali się z seniorami z Sątop-Samulewa

Jesienne spotkanie seniorów

Seniorzy z Korsz i Sątop-Samulewa spotkali się 26 października w filii bibliotecznej w Sątopach-Samulewie. To wspólny pomysł Latarników Polski Cyfrowej z tych miejscowości. Tematem wiodącym spotkania nie były jednak komputery i Internet. Tym razem chodziło o poznanie się, integrację, wymianę doświadczeń i pomysłów oraz dobrą zabawę.

Międzygminne spotkanie seniorów zorganizowali Latarnicy Polski Cyfrowej z Korsz: Tomasz Lenkowski i Elżbieta Kozłowska oraz latarniczka z Sątop-Samulewa - Aniela Janik. Czwarty z latarników - niżej podpisany - przybył na spotkanie mocno spóźniony (o 2,5 godziny), czego nieustannie żałuje, choć inne obowiązki na obecność od początku nie pozwoliły.

Organizacja spotkania możliwa była dzięki bibliotekarce Eugenii Małachowskiej oraz dyrektorce ośrodka kultury w Bisztynku Magdzie Gutkowskiej.

Wesołę ekipę seniorów z Korsz powitała Aniela Janik. Tomasz Lenkowski opowiedział o tym jak powstał klub seniora przy korszeńskim stowarzyszeniu "Otwarte drzwi" a następnie stowarzyszeni w klubie młodzi duchem seniorzy zaprezentowali swe umiejętności kabaretowe. Skecze "Polacy na lotnisku" i "Wieśniacy w spa" wprawiły wszystkich w znakomity nastrój. Ten nastrój podtrzymały "Korszenianki", czyli zespół wokalny, który porwał zebranych do wspólnego śpiewania i kołysania się w rytm piosenek. A do tańca zaprosił wszystkich Tomasz Lenkowski, który wykonał znany przebój "Jak się masz kochanie". Wykonał go jednak pod warunkiem "ja śpiewam, wy tańczycie!". Tak też było.

Wszystkiemu towarzyszyły rozmowy, suto zastawiony ciastem i napojami stół. Latarniczka aniela Janik podarowała swoim podopiecznym drobne prezenty wśród których były podręczniki-poradniki "Korzystnik Internauty", pendrajwy, notesy, długopisy. Uczestnicy spotkania obejrzeli tez relację filmową z II Zjazdu latarników Polski Cyfrowej, kóry odbył się w Olsztynie.

Teraz czas na rewizytę. Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Anielę Janik wkrótce odwiedzą swych przyjaciół z Korsz.

PS. Przy okazji apelujemy do władz gminnych i doprowadzenie (po latach bezczynności) do naprawy oświetlenia klatki schodowej prowadzącej do biblioteki. Możemy podpowiedzieć rozwiązanie tego nierzwiązywalnego prolemu. Nie trzeba będzie wowczas oświetlać wejścia lampkami w abażurach z halloweenowych dyń :-)Andrzej Grabowski - 27.10.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013