Aktualności >>> Promowali zdrowe odżywianie się >>>

 .: Reprezentacja szkoły w Bisztynku na zawodach w Olsztynie

Jem owoce, piję mleko - w życiu zajdę daleko

Reprezentacja najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Bisztynku zajęła VI miejsce podczas imprezy sportowej promującej zdrowe odżywianie się "Jem owoce, piję mleko - w życiu zajdę daleko" w Olsztynie.

24 maja, na terenie kompleksu sportowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ul. Wańkowicza 1, odbyła się II edycja imprezy sportowej "Jem owoce, piję mleko - w życiu zajdę daleko", w której wzięły udział 23 przedszkola i 43 szkoły podstawowe.

Organizatorem był Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie.

Marsz jabłkowego króla, toczenie kapusty i sztafeta ogórkowa - to tylko niektóre z konkurencji sportowych, z którymi zmierzyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Bisztynku.

W przerwie między konkurencjami zawodnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji min. dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, jednoosiowych pojazdów dwukołowych, przejażdżki wozem i konno. Wielką atrakcją okazało się dojenie krowy! Nie zapomniano również o ciepłej grochówce, pysznych pierogach z serem i lodach.

W końcowej klasyfikacji zawodnicy ze szkoły w Bisztynku zajęli VI miejsce i zdobyli nagrodę w postaci karnetu upoważniającego do bezpłatnego udziału w warsztatach robotyki.

Szkołę podstawową w Bisztynku reprezentowali uczniowie:

1. Karolina Kowalczyk kl. I
2. Eryk Kuczyński kl. I
3. Blank Olga kl. II
4. Wiktoria Bojanowska kl. II
5. Duplicki Maciej kl. III a
6. Lewandowski Dominik kl. II (rezerwowy)

Gratulujemy dorego wyniku w zawodach, osiągniętego mimo zwątpień na treningachJolanta Dominiak - 24.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013