Aktualności >>> Przedświąteczne spotkanie z rodzicami w Sątopach >>>

 .: Jasełka w Sątopach

Reklamujemy:


Przedświąteczne spotkanie z rodzicami w Szkole Podstawowej i Punkcie Przedszkolnym w Sątopach

17 grudnia w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Sątopach dzieci 3-5 letnie, w pięknie udekorowanej sali, zaprezentowały się przed rodzicami w świątecznym przedstawieniu. Były jasełka, śpiewanie kolęd. Był to pierwszy publiczny występ najmłodszych, który został nagrodzony ogromnymi brawami. Pojęcie tremy dzieciom było zupełnie obce. Niejednemu widzowi ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. Po występie był wspólny poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Następnego dnia w godzinach wieczornych w świątecznej scenerii, już w szkole, swoje popisy artystyczne miały starsze dzieci. Zerówka zaprezentowała się przed liczną publicznością odgrywając scenki o tematyce świątecznej. Jasełka w wykonaniu starszych -uczniów klasy I i III dostarczyły wielu wzruszeń. Starsi uczniowie popisywali się grą kolęd na fletach oraz dzwonkach. Nie zabrakło też kolędników.

Kilka dni wcześniej kolędnicy mieli swój występ w Barczewie podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędujących. Podczas tej uroczystości, na kiermaszu świątecznym, można było kupić piękne ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez uczniów oraz nabyć pierwszy numer gazetki szkolnej "Na luzie" ze specjalnym świątecznym dodatkiem. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dzieciom oraz słodkiego poczęstunku.

Wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzą uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Sątopach.

Barbara Zasada - 21.12.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009