Aktualności >>> Jan Zamkowski pochodzący z Bisztynka już 25 lat pracuje z chórem żeńskim >>>

 .: Jubileusz Jana Zamkowskiego i jego chóru żeńskiego

25 LAT CHÓRU ŻEŃSKIEGO I 35 LAT PRACY ARTYSTYCZNEJ JANA ZAMKOWSKIEGO

Jest wizytówką nie tylko I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, ale także całej Kościerzyny i powiatu. Żeński Chór Kameralny powstał w 1985 r. Założycielem chóru i jego dyrygentem jest pochodzący z Bisztynka Jan Zamkowski - absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej - obchodzący 35. lecie swojej pracy artystycznej i pedagogicznej.

Zespół brał udział w wielu konkursach i festiwalach. Największym osiągnięciem chóru z Koscierzyny jest Złoty Kamerton (medal) wyśpiewany w finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a'cappella Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Bydgoszcz 93, Puchar Ministra Edukacji Narodowej za najwyższą punktację w kategorii oraz Puchar Prezesa PZCHiO za najlepsze wykonanie pieśni obowiązkowej.

W następnym roku na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu-Wejherowo 94, chór "wyśpiewał" II miejsce. Wielokrotnie zespół występował na festiwalach chóralnych w Niemczech. Niezapomnianym występem był koncert na jubileuszu 60-lecia Szkoły Podstawowej w rodzinnym Bisztynku. Jan Zamkowski ze swoimi "słowikami" koncertował w Czechosłowacji, Rumunii, Belgii, Luksemburgu, Francji(dwukrotnie w Paryżu) i wielokrotnie w Niemczech. 5.06. 2010 Chór udaje sie w kolejna podróż koncertową do Niemiec oraz do Włoch (Rzym i Wenecja). Ta podróżą Jan Zamkowski kończy swoją 25-letnią przygodę z chórem Liceum.

Z okazji jubileuszu 25. lecia istanienia chóru i 35. lecia pracy artystycznej Jana Zamkowskiego w hali Sokolnia w Kościerzynie odbył się uroczysty koncert będący też okazją do spotkania byłych i obecnych chórzystek.

Opracował: Andrzej Grabowski - 08.06.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010